HVpress3-C-Willy-Vanderperre.jpeg

08/05/2022

Hooverphonic slaví dvacet pět let znovu ve své nejsilnější sestavě

Belgické hvězdy Hooverphonic nahrály za čtvrtstoletí existence jedenáct studiových alb, na nichž se prostřídala necelá desítka hudebníků. S nejnovějším Hidden Stories (2021) po třinácti letech obnovili svojí nejsilnější sestavu z roků 1997-2008, kterou představí 29. května i na Flédě v rámci turné s popisným názvem The Magnificent Three.

Kittin-Hacker.png

04/05/2022

Česká premiéra Kittin & The Hacker na Flédě. Kultovní duo představí nové album

Kittin & The Hacker vystoupí ve společné české premiéře 20. května na Flédě. Zásadní tvůrčí tandem undergroundové taneční scény posledních dekád představí v Brně dlouho očekávané „Third Album“. Autoři legendárních hitovek Frank Sinatra, 1000 Dreams nebo 1982 uvedou v Brně speciálním live-hybrid set, který zahrnuje živé nástroje. Jako support vystoupí čerstvé brněnské projekty Servicebot, Cicciolina e Giuliano a bratislavská stálice Peal

IMG-5442.jpg

13/04/2022

Ukrajinská rapová hvězda alyona alyona míří na Flédu

Světová média popisují alyonu alyonu jako nejnepravděpodobnější hvězdu rapu. V roce 2019 vydala klip k singlu Ribki, který jí ze dne na den nastartoval kariéru. Tehdy ještě učitelka ve školce blízko Kyjeva platí v současnosti za headlinerku velkých evropských festivalů. Na Flédu přiveze svoje poslední album Galas.

fvlcrvm-av-tour-portrait.png

07/04/2022

Flédu čeká futuristická AV show producenta FVLCRVM

FVLCRVM patří už několik let k nejrelevantnějším hudebníkům na východ od nás. S nevídanou elegancí tříští křehkou hranici mezi mainstreamem a undergroundem a vpíjí do sebe pop nultých let s excentrickou klubovou elektronikou. V Brně představí 19. května svou aktuální kolekci EPs Words Loose Meaning a Attentioncore, navíc láká na speciální AV show.

SEGA-ROMEO-TOUR-IMG.jpg

29/03/2022

Klubový chameleon Sega Bodega představí na Flédě album Romeo

Elektronický producent Sega Bodega představí v brněnské premiéře tracky z nového alba Romeo. Multimediální tvůrce spolupracoval na desce s Arcou (VEN), Blood Orangem (US) nebo Charlotte Gainsbourg (FR). Irská klubová hvězda patří k nejrespektovanějším zástupcům aktuální hyper popové vlny. Spolu s hudebnicemi jako Shygirl (EN), Coucou Chloe (FR) a Oklou (FR) tvoří vyhledávaný label Nuxxe.