Odstartovali jsme novou (nejistou) sezónu! Podpořte nás, přijďte na koncert.

09/09/2020

Program vychází do značné míry z jarní dramaturgie, z níž byla řada koncertů přesunuta na podzim (Horkýže Slíže, Gaia Mesiah, Mydy Rabycad, Denoi). Vzhledem k situaci je postaven především na domácích jménech současného hip hopu, ale i jiných žánrů. Během několika posledních měsíců dokončila své projekty řada českých i slovenských kapel. Novou desku k nám přiveze taneční legenda Skyline, multižánrové uskupení N.O.H.A, dream popoví Bert & Friends nebo slovenská indie popová jednička Billy Barman. Zvláštní pozornost zasluhuje křest alba Nebeský klid z dílny české alternativní skupiny Zrní.

Po úspěšných sériích letních koncertů Hudba na Hrad (hlavní špilberské nádvoří) a Fléda uvádí (Moravské náměstí), které pomohly zmírnit dopady koronavirové pandemie na fungování klubu, přichází klubová sezóna, které bude v mnoha ohledech jiná. Přijměte, prosím, následující Poděkování:

„Přátelé, nejen my nyní vstupujeme do nejdivnější sezóny jakou pamatujeme.... slovy klasiků do Nejisté sezóny. Nejisté proto, že nevíme, jaká nařízení se ze dne na den změní a jak případně ovlivní náš klub, program a nejen brněnskou kulturu jako takovou. Přišli jsme o celou jarní sezónu a museli přežít léto, které pro velkoformátový hudební klub v Brně znamená každý rok samo o sobě boj o přežití. Přesto jsme tady a spouštíme program podzimní sezóny.

Vděčíme za to nejen všem zaměstnancům a spolupracovníkům klubu, umělcům, komerčním partnerům, ale zejména všem hudebním fanouškům, kteří neztratili víru, že se vše jednou v dobré obrátí, a kteří akceptovali a stále akceptují úmorné změny termínů koncertů, na které se těšili a nepožadovali a nepožadují od nás vrácení vstupného, což by pro nás bylo likvidační. Děkujeme všem, kteří nás podrželi v dubnové darovací kampani Koncert o ničem, všem, kteří v létě přišli na koncerty Hudba na Hrad na Špilberku a všem, kteří nás podpořili na Moravském náměstí na akcích Fléda uvádí. Děkujeme Odboru kultury statutárního města Brna za psychickou i finanční podporu, jíž se nám dostalo, a která zásadně pomohla udržet klub na živu, ale také umožnila řadě lidí, kteří v něm pracují (včetně blízkých spolupracovníků navazujících profesí), ustát těžkou životní situaci. Děkujeme. Moc si toho vážíme.

Díky vám všem máme nejen my, ale i celý hudební průmysl, šanci přežít tyto nelehké časy. Bohužel to vypadá, že situace může být ještě horší. My to ale nevzdáváme, nepřestáváme pracovat a dokonce i v tomto období nacházíme inspiraci a chuť do práce, která se doufejme projeví nejen v klubu, ale také v naší další promotérské činnosti v roce 2021, snad již bez omezení.

V příštím roce totiž Fléda oslaví 20 let existence, což si zaslouží něco mimořádného...

Jsme šťastní, že můžeme představit náš podzimní program, ale jedním dechem bohužel musíme dodat "změna programu vyhrazena". Snad těch změn nebude moc...
Buďte zdrávi!

Za realizační tým Lukáš Stara“ 

Po letních open-air koncertech se do klubu vrací i rap. Sérii podzimních hip hopů zahájil Michajlov, který při svém nedávném pobytu v kárném zařízení založil label 1312 Records. V průřezu jeho tvorbou ho podpoří spoluzakladatelé nové značky Daniel Vardan a Marys a její nejnovější člen Robin Tent. Aktuální album na Flédě představí pražská dvojice Ca$hanova Bulhar (Rap Disco Revoluce) & Labello (POP), kontroverzní pražská klika Churaq Clique s hosty Hoftykem (Mixtape Posse) a Naumem (debutové EP No more parties in Prague), nebo zástupci labelu Milion+ Yzomandias (Dobrá Duše, Srdce ze Zlata) a Nik Tendo (Fatamorgana) v rámci společné Double Trouble Tour.

V říjnu hostíme Smacka s novou deskou Chimera, Resta z labelu Ty Nikdy, Steina 27, hip hop night Ach Ano a rapujícího nu metalistu Redzeda. V listopadu se v klubu zastaví Skinny Barber & Sensey v rámci turné Born to Die a mega úspěšný člen labelu Mike Roft Viktor Sheen se svým dvakrát platinovým albem Černobílej svět, které se už více než rok drží na špičce domácích žebříčků. Pro svůj nový koncept hip hopové noci Loyalty Night si Flédu vybrali TNT Promotion & Rapcity.cz. První vydání svou návštěvou poctí člen legendární Supercrooo a šéf labelu Hypno808 Hugo Toxxx, vycházející hip hopová hvězda Frayer Flexking + Blas, Lata Gang aka Pasr & Rodny (label Brno Reprezent) se surovou verzí brněnského street rapu a mnoho dalších. Konec roku bude patřit společnému koncertu Doriana (Blakkwood labelu) a Greye. Rapovou sezónu 2020 uzavře tradičně Maniak večírkem labelu Ty nikdy.


Program stále ještě obsahuje i zahraniční položky, takže pokud se ČR nebude zvenku jevit jako riziková země (kvůli současné hrozící karanténě se minulý týden rozhodl své vystoupení na Echoes na jaro přesunout britský producent Surgeon a rakouská dvojice Camo a Krooked) nebo nepřijdou nová opatření vlády, uvidíme v klubu na podzim třeba ukrajinskou dýdžejku a producentku Juicy M, která si ve svém tanečním setu pohraje s prkvy bassu, dubstepu, housu a trapu. Po zrušeném zářijovém dílu festivalu Echoes je tu stále naděje, že se odehrají alespoň zbývající dva pod velením katalánského producenta Johna Talabota (říjen) a respektovaného německého tvůrce Carstena Nicolaie (listopad) známého jako Alva Noto. Na prosinec je naplánován koncert americké hvězdy brassové hudby Lucky Chops.

Z hlediska bezpečnosti nenechal realizační tým klubu nic náhodě a svá stávající bezpečnostní opatření posílil o nová související s pandemií Covid-19. Fléda dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost návštěvníků, umělců i zaměstnanců klubu, soustavně spolupracuje s nadací Podané ruce a Koordinačním centrem prevence Odboru sociální péče Magistrátu města Brna a je držitelem certifikátu bezpečnějšího nočního života Hard and Smart. Program klubu Fléda se realizuje za finanční podpory Statutárního města Brna a MK ČR. Vstupenky na jednotlivé akce je možné zakoupit v prodejních sítích smsticket a goout.

Kompletní program najdeš na: www.fleda.cz

Události sleduj tady: www.facebook.com/fledaclub/