Kadebostany přivezou nadpozemský pop z alba Monumental

24/11/2019

Popová extratřída, švýcarský hudební projekt Kadebostany představí na Flédě album Monumental. Aktuální vrchol produkce charismatického autora Guillauma de Kadebostany odkazuje k vlivům alternativní indie, etno a world music scény. Kapela složená z výtečných hudebníků uvede hity jako Mind If I Stay nebo Castle In The Snow, jehož věhlas dosáhl až na playlist příští vesmírné mise na měsíc.

Přidejte se k události na facebooku

VSTUPNÉ V PŘEDPRODEJI:
450 Kč + poplatky sítě
• Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
• INDIES, Poštovská 2
Smsticket.cz
• Goout.cz

Motor projektu Kadebostany a samozvaný prezident kadebostánské republiky je Guillaume de Kadebostany. Výhradní autor písní stojí také za aktuálním albem Monumental. „Název jednoduše nejlépe vystihuje samotnou hudbu a zároveň je arogantní. Je srozumitelný v mnoha jazycích,“ vysvětluje pro NGradio Guillaume název kritikou po celém světě opěvované nahrávky. „Je to nejúžasnější album, jaké kdy Kadebostany nahráli. Jejich hudební planeta představuje osobitý rukopis tanečního popu se symfonickými pasážemi a vojenským bubnováním,“ hodnotí v řadě pochvalných slov server Last Day Dead.

Guillaume okázale ignoruje zavedená pravidla pop music. Po vzoru extravagantních ikon jako David Bowie či Freddie Mercury se pouští do neprobádaných hudebních krajin, aby v nich nacházel vlastní autorské výrazy a originální zvuk Kadebostany. Tak vznikla i myšlenka na vznik stejnojmenné republiky, kterou Guillaume zformoval jako prostor pro tvorbu, začátek nové hudební kapitoly. Jeho písně vychází z alternativní scény včetně lokálních tradic a world-music. „Vytvořil jsem vlastní hudební identitu: sofistikovanou hudbu pro masy,“ dodává ženevský skladatel, producent a DJ. Na Flédě vystoupí s kapelou ve složení Kristina Yakovleva (zpěv, kytara, basskytara), Marc Veuthey (bicí) a Ross Butcher (pozoun).

Čtyři z nových písní alba Monumental vypustili Kadebostany už v roce 2017 jako EP Monumental - Chapter I. Písně Mind If I Stay a Save Me vystoupaly okamžitě po svém vydání na horní příčky světových žebříčků. Dodnes nasbíraly desítky miliónů zhlédnutí na sociálních sítích a navázaly tak na úspěch globálního hitu Castle In The Snow z předchozího alba Pop Collection (2013). Singlu se dostalo nebývalé pocty, když se stal součástí playlistu pro měsíční výpravu. Od úspěšného debutu The National Fanfare of Kadebostany (2011) kapela absolvovala přes 500 živých vystoupení ve více než 25 zemích, včetně festivalů jako Sziget, Chill Out, Fusion nebo Montreux Jazz Festival, kde hráli pro publikum čítající 120 000 diváků.

www.kadebostany.com
www.facebook.com/kadebostany
www.instagram.com/kadebostany_official
twitter.com/kadebostany