Vánoční Elektra nadělí uhrančivou Rebekah

21/12/2018

Nejzářivější hvězdou letošních Vánoc v Brně bude techno producentka Rebekah. V Berlíně usazená autorka industriálně potemnělých tracků předvede show doplněnou propracovanými vizuály a představí aktuální nahrávky včetně desky Fear Paralysis, které vyšlo u legendárních Soma Records (jako Adam Beyer nebo Daft Punk). Její kolekce vydavatelství zahrnuje také EarToGround, Sleaze nebo CLR.

Přidejte se k události na facebooku.

PŘEDPRODEJ: 350 Kč (+ poplatky sítě / + fees)
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Rebekah platí za jednu ze zvukově nejnáročnějších producentek aktuální techno-generace. DJ-ka s řadou tracků usazených na vrcholcích žebříčků Beatportu žije léta v Berlíně. Kromě svého aktuálního bydliště však její tvorba odráží především vlastní bohaté kořeny její domácí britské undergroundové scény 90. let. „Propadla jsem původu toho zvuku, jeho špinavým odstínům. Musela jsem se přitom ponořit hluboko do tehdejší scény, abych pochopila ty postpunkově industriální vlivy,“ vysvětlila pro magazín Exhale. V prostředí legendární Birminghamské scény mohla vzhlížet k postavám jako Dave Clarke. S touto ikonou se potkala i ve svém současném vydavatelství Soma Quality Records. Kromě řady singlů a EP ji zde vyšlo i loňské dlouhohrající album Fear Paralysis (2017). Rebekah jím potvrdila jedinečnost své pozice napříč světem tvrdých odnoží techna.

Rebekah Parmar je také jednou z nejvlivnějších postav současné scény. Kromě vlastní tvorby stojí bývalá modelka za sérií showcasových událostí Elements. Ty původně vznikly jako prostor pro živé audiovizuální představení (ve spolupráci s vizuální tvůrkyní Malikou Maria) jejího stejnojmenného EP. Rebekah vedle toho založila vlastní label Decoy, který má sloužit jako platforma pro tvrdou taneční muziku jí a spřáteleným hudebníkům. „Pro mě je to vážně otázka vnitřní integrity, zda dělám to, co miluji. Zkoušela jsem mnoho jiných věci a nebyla jsem šťastná," dodala.

První krůčky na taneční scéně Rebekah udělala už v šestnácti. Tehdy se začala zajímat o hudební kluby v domovském Birminghamu, jako je pověstný Que Club. Začínala na přístupném funku a housu. Nakonec však beznadějně propadla technu, v jehož rytmu anglická průmyslová metropole v 90. létech tepala především. I díky DJ-ům jako Derrick Carter, DJ Sneak či Billy Nasty měla talentovaná modelka už v sedmnácti jasno, že jejím snem nejsou přehlídková mola ale pódium s DJ-ským pultem. První nahrávky jí vyšly v nultých letech na labelech jako Criminal Records, FVF, Smut Music nebo Naked Lunch. Jejích skladeb si všimli lidé jako Adam Beyer, Dustin Zahn, Alan Fitzpatrick a hlavně Chris Liebing. Ten Rebekah záhy vzal pod křídla vydavatelství CLR, kde si producentka vydobyla světový věhlas. Kromě zmíněných a renomovaných Soma Records vydávala také na EarToGround, Sleaze nebo Gynoid Audio. Rebekah má za sebou vystoupení v klubech po celém světě. Byla hostem festivalů jako Awekenings, Sónar nebo Nuits Sonores. V Česku se naposledy představila na akci party Materia.fm v Pražské tržnici.

Elektra:
Jedna z nejdéle pořádaných klubových nocí v ČR. Její dramaturgie je zaměřena na aktuální odnože stylů techno, house & minimal. Pravidelně představuje výrazné světové osobnosti, pionýry elektronické hudby i začínající talenty, kteří v ČR mnohdy vystupují poprvé. Významná platforma pro domácí DJs a producenty, kterým dává příležitost vystoupit po boku velkých jmen. Do třinácté sezóny Elektra vstupuje s novým vizuálním stylem, který vychází z odkazu předchozích úspěšných let.

facebook.com/rebekah
soundcloud.com/rebekah
mixcloud.com/rebekah
www.youtube.com/channel/UCGos01vsXOkf9ZJFY4MBQuQ