Elektra přivítá hvězdu světového techna Nicole Maudaber

27/09/2018

Headlinerkou podzimní Elektry bude jedna z nejvlivnějších žen světového techna. Charismatická producentka, DJka a promotérka Nicole Moudaber odpálí 27. září na Flédě show prověřenou snad všemi zásadními tanečními scénami planety. Její divokou tech-houseovou tvorbu i kudrnatou kšticí pravidelně hostí zásadní kluby a festivalové stage jako Glastonbury, Electric Daisy Carnival nebo Coachella. Blízká spolupracovnice Carla Coxe a stálice labelů Drumcode, Bedrock nebo vlastních Mood Records se do Brna vrací po více než dvou letech.

 Přidejte se k událost na facebooku

 PŘEDPRODEJ / Presale: Cena / price: 450 Kč (+ poplatky sítě / + fees) 
► GOOUT.cz: 
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz:

Nicole Moudaber je v současosti jednou z nejvyhledávanějších techno DJů na scéně. Úspěchu přitom dosáhla v žánru, jemuž po léta dominují muži. „Naše scéna vychází z tolerance, rovnosti a lásky. Nevím, proč bychom měli hledět na pohlaví. Nemá to pro nás smysl,“ vysvětluje. Její tracky se pravidelně umísťují na nejvyšších příčkách žebříčků Beatport. Fanoušci oceňují její hudební rukopis charakteristický svou temnou perkusivitou a ráznou dynamikou. „Nebylo to snadné. Trvalo mi asi dva nebo tři roky, než jsem našla svůj zvuk. Musela jsem potlačit svoje hranice, abych se mohla posunout dál,“ přibližuje. Respektují ji i publicisté velkých médií typu New York Times, CNN, PAPER Magazine, Mixmag či Billboardu. Ten ji třeba označil jako tu, kterou byste rozhodně měli sledovat.

Moudaber je nesmírně všestranná. V 90. letech začínala v Libanonu jako promotérka úspěšných tanečních akcí. Po přestěhování do Londýna začala produkovat vlastní hudbu. „Většina lidí nejdřív začne s DJingem, a až potom se dostanou do studia. Já to měla naopak,“ vzpomíná. Tak si v nultých letech postupně získávala pozornost i mimo britské ostrovy. Všiml si jí samotný Carl Cox, s nímž navázala úzkou spolupráci a jehož vydavatelství Intec se později upsala. Na řadě dalších jiných věhlasných labelů jako Drumcode, Bedrock, Second State, Circus Recordings, Truesoul, Terminal M, Kling Klong nebo Azuli vydala několik desítek singlů, remixů, mixtapů a EP. Kromě toho má na svém kontě i jedno úspěšné dlouhohrající album Believe (2013). V roce 2013 navíc založila vlastní vydavatelskou platformu Mood Records, na které vycházejí její alba i práce spřátelených interpretů.

Svou tvorbu postavenou na technu, housu a minimalu Moudaber ráda obohacuje žánrovými přesahy. Ideálním důkazem je na Grammy přijaté EP Breed. To využívá prvků rockových Skin, s jejichž frontmankou na albu spolupracovala. Kromě toho Moudaber uvádí vlastní rozhlasový podcast In the Mood. Každotýdenní show slyšelo více než šestnáct miliónů posluchačů v 50 různých zemích. Pořad v roce 2016 získal cenu Best Online Music Show na Online Radio Awards. Interpretka střídavě žijící v Británii, Americe a na Ibize je ambasadorskou Association For Electronic Music (AFEM). Aktivně podporuje i newyorský Lower Eastside Girls Club, spolek, který pomáhá mladým hudebnicím ze znevýhodněných poměrů.

I díky pestré škále zájmů se Moudaber stala zásadní osobností, s níž spolupracují hvězdy jako zmíněný Carl Cox, Danny Tenaglia, Adam Beyer, Carl Craig, Jamie Jones, Paco Osuna, Pan-Pot nebo Scuba. Její skladby byly zvoleny za nejlepší techno tracky v žebříčcích International Dance Music Awards (2016) a Beatportu (2015), kde se dokonce jeden z nich dostal do celkové Top 20 roku. Moudaber vystupuje na největších festivalech jako Tomorrowland, Awakenings, Glastonbury a Coachella. Je známá strhujícími koncerty s propracovanými vizuály. Během Electric Daisy Carnival a EDC Las Vegas byla dokonce kurátorkou vlastní MoodZONE stage. V minulosti už zazářila také v Brně, když byla v roce 2016 jednou z hlavních hvězd festivalu Apokalypsa.

Elektra:
Jedna z nejdéle pořádaných klubových nocí v ČR. Její dramaturgie je zaměřena na aktuální odnože stylů techno, house & minimal. Pravidelně představuje výrazné světové osobnosti, pionýry elektronické hudby i začínající talenty, kteří v ČR mnohdy vystupují poprvé. Významná platforma pro domácí DJs a producenty, kterým dává příležitost vystoupit po boku velkých jmen. Do třinácté sezóny Elektra vstupuje s novým vizuálním stylem, který vychází z odkazu předchozích úspěšných let.