Flédou se prožene koncertní hurikán Gaia Mesiah

15/11/2017

Velkolepý návrat Gaia Mesiah na klubová pódia je označován za koncertní comeback loňského roku. Kapela znovu vyráží na turné v původní sestavě a s ochutnávkou nového materiálu. 15. listopadu rozpoutá živelnou vlnu energie a osobitého rockového mixu, jenž osciluje mezi ethnocorem, crossoverem, funkmetalem a dalšími žánry.

Nečekejte žádný kompromis a čajíček. Čekejte valící se energii. Fenomenální comeback loňského roku pokračuje. Znovuzrozená kapela Gaia Mesiah po téměř desetileté odmlce vydává nové skladby, se kterými vyjíždí v původní sestavě na tour. #hardrock #alternativemetal #hardcore

Přidejte se k události na facebooku

PŘEDPRODEJ + VSTUPNÉ:

250 Kč (+poplatky sítě)/ 300 Kč na místě
► HOSTEL ELEVEN, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz 
► GOOUT.cz

Loňský návrat Gaia Mesiah na koncertní pódia přinesl vlnu dojetí a euforie na straně posluchačů i účinkujících. Čtveřice ukázala, že neztratila nic ze své dynamičnosti ani divokosti. Aktuálním TeleporTour zahajuje svou novou tvůrčí etapu. Návštěvníci brněnského koncertu uslyší notoricky známé písně i ochutnávku z aktuálního materiálu z připravované desky. Ta vzniká jako skupinové dílo. „Na peckách se podílíme společně, každej něco přinese. Určitě to musí být žánrově neomezený jako kdysi, co kus, to jiný žánr, protože jsme tam čtyři a každej poslouchá něco jinýho... Míša vyrostla na tvrdý muzice, Morella je totální country, já jsem taneční muzika a Josh zas jazz, soul a funky... tohle se tam musí sejít, od každého něco,“ dodává zpěvačka Marka Rybin (iReport, 1/2017), kterou si příznivci současné taneční muziky spojují se skupinou Skyline.

V letech 2001–2008 se kapela vymezovala vůči mainstreamové, na zisk a konzum zaměřené pop-kultuře. Její jméno vzniklo vypuštěním písmene ze slova Messiah v anglickém spojení Gaia Messiah (Spasitel Země). Písně, z nichž se mnohé staly protestsongy své generace, měly ekologický a politický podtext a sami členové skupiny je označovali za radikální. Za současným comebackem stojí zkušený hudební manažer Petr Fořt, který má na kontě úspěchy kapel jako Horkýže Slíže, Divokej Bill, Vypsaná fixa a další. Pro charismatickou zpěvačku Marku Rybin, která působí zároveň ve Skyline, má Gaia Mesiah zásadní význam. „V podstatě díky ní zpívám a věnuju se tomu profesionálně. Hodně mi změnila život. Gaia je prostě divočina,“ uvedla v rozhovoru s Hanou Bukáčkovou (iReport, 1/2017).

Skupinu Gaia Mesiah založily dvě členky kapely Panika bubenice Misha Cortéz (Michaela Moravcová) a kytaristka Santa Morella (Kateřina Ryšavá) v roce 2000. V roce 2001 sestavu zásadně doplnila zpěvačka Marka Rybin a australský baskytarista Josh Stewart. Do roku 2008 patřila Gaia Mesiah k nejlepším tuzemským koncertním kapelám. Její mimořádně agresivní zvuk s prvky metalu a funku byl v Čechách zcela ojedinělý. V roce 2005 vydala čtveřice úspěšné album Ocean pod hlavičkou Universal Music. V roce 2007 následovala deska Alpha Female s výrazným producentským rukopisem Jaze Colemana, skladatele a frontmana skupiny Killing Joke. V březnu 2008 nečekaně opustila kapelu zpěvačka Marka Rybin a o pár měsíců později i australský baskytarista Josh Stewart. Živé album Thank You dr. Beat (2008) se tak stalo poslední nahrávkou v původní sestavě.

Diskografie:
Ocean (2005)
Alpha Female (2007)
Thank You Dr. Beat (live album) (2008)