Společně s Medial Banana si zaplaveme v Moři času

Slovenská kapela Medial Banana vydává novou desku a vyráží na turné. Brněnským fanouškům novinku More času (2024) představí 15. května na Flédě.

Šestice muzikantů hrající ska a reggae je mnohými považována za vycházející hvězdy středoevropského reggae. Po třech letech nyní připravují novou desku s názvem More času, která vychází 15. března. Novinku uvedou o dva měsíce později na Flédě, kde naposledy vystoupili v roce 2021 v rámci společného turné s kapelou Polemic. Na kontě mají tyto dvě ikony slovenského reggae nejen společné koncerty, ale také třeba singl Staré časy (2019).

Kapela Medial Banana vznikla v Bratislavě v roce 2010. Debutové EP Naturally Lifted vydali v roce 2012, první deska Uplifted vyšla o rok později. Ve své tvorbě často spolupracují se zahraničními umělci jako třeba na singlu Give Thanks s britským MC Deadly Hunta nebo s jamajskými hudebníky na desce Rockin' It (2016). Na Jamajce pak vzniklo pokračování alba s názvem Inna Jamdown (2016). S třetí deskou Nedotknutelní (2020) oslavila kapela deset let existence na hudební scéně.