Open (F)air Music 2022!

18/05/2022

Po loňském úspěchu jsme zpět s velkými koncerty Open (F)air Music na BVV! V letních červnových dnech se představí šest domácích kapel ve čtyřech koncertech a dva zahraniční interpreti. Show opět proběhnou před pavilonem Morava, ikonickou stavbou bytostně spjatou s městem Brnem.

Předprodej vstupenek >> link.tree

Jako první kapela vystoupí 7. června hvězdy Billy Talent. Kanadští emo rockeři už téměř dvě dekády určují trendy ve světových hitparádách a na svém kontě mají desítky hitů jako Fallen leaves nebo Surrender, které zná téměř každý. Nové album Crisis of Faith je navíc důkazem, že Billy Talent s časem zrají jako víno. Support kapelami jsou Leoniden a Creeper, které si ve střední Evropě budují čím dál tím větší fanouškovskou základnu. Koncert proběhne ve spolupráci s Rock for People.

Jako druhá kapela se 9. června představí domácí striptérsko-muzikální formace MIG 21. Brněnskému publiku dobře známí showmani v čele s Jiřím Macháčkem, jejichž vystoupení platí za jedny z nejživelnějších a nejenergičtějších: na minulém Open (F)air rozvířily divoký večírek. Loňské album Džus noci se setkalo s úspěchem jak u fanoušků tak kritiky, a několik písní si už stihlo najít cestu do kánonu nejoblíbenějších písní kapely. 

Rybičky 48 svoji show podpořenou mocnými ohňostroji a pyro efekty vystoupí 14. června. Pop-punková smršť, která za svoji kariéru odehrála více než tisíc koncertů a předskakovala legendárním The Offspring, letos oslavuje dvacetileté výročí. Kapela známá svými vtipnými a satirickými texty nedávno vydala nový singl Běž domů, Ivane, který na Youtube za necelé tři týdny stihl nasbírat téměř půl milionů shlédnutí.

Pro obrovský loňský úspěch opakujeme také doposud největší koncert v historii Open (F)air Music, dvojkoncert J.A.R. a Monkey Business. Dvě kapely, které spolu soupeří o titul funkových králů, netřeba představovat. Spojuje je osoba centrálního mozku v podobě Romana Holého. Vystoupení kapel bývají beznadějně vyprodané několik týdnů dopředu.

Sobota 18. června bude v režii crew Mindicted, kteří přivezou jedno z největší jmen současné drum and bass scény: belgického DJ Netsky. Ten má za sebou hraní na největších světových festivalech jako Coachella nebo Tomorrowland a je známý jako mistr remixů. V subžánru liquid funk je považovaný za bezkonkurenční hvězdu.

Cyklus letošních Open (F)air koncertů letos 23. června uzavře koncert, ve kterém se na podiu v průběhu večera vystřídají hned dva interpreti: nespoutaná Gaia Mesiah a nitranští bernardýni Horkýže Slíže. Česká rocková stálice Gaia Mesiah se před lety vrátila po delší pauze s novou mízou, a od té doby válcuje domácí podia s nadpozemskou energií. Horkýže Slíže se svými refrény silnými jak hovado baví publikum už neuvěřitelných 30 let, stále je ale neopouští vtip i punkový duch. Jedinečné spojení dvou fenomenálních kapel.

Předprodej vstupenek >> link.tree

Vstupenky se prodávají na každý koncert zvlášť, nelze koupit společnou vstupenku na více koncertů. 

Open (F)air Music, 7. -  23. června 2022, areál BVV, 18:00

Události na Facebooku:

7/6 - Billy Talent (CA) 

9/6 - MIG 21

14/6 - Rybičky 48

15/6 - J.A.R. & Monkey Business

18/6 - Netsky (BE)

23/6 - Horkýže Slíže & Gaia MesiahFotogalerie