Flédu čeká futuristická AV show producenta FVLCRVM

07/04/2022

FVLCRVM patří už několik let k nejrelevantnějším hudebníkům na východ od nás. S nevídanou elegancí tříští křehkou hranici mezi mainstreamem a undergroundem a vpíjí do sebe pop nultých let s excentrickou klubovou elektronikou. V Brně představí 19. května svou aktuální kolekci EPs Words Loose Meaning a Attentioncore, navíc láká na speciální AV show.

Pišta Kralovič začínal jako kytarista kapely, se kterou hrával v kostele. Rychle si zamiloval také syntezátory, načež jeho záliba v hudbě vyústila nejdřív, v roce 2013, v houpavý synth-pop-rock NVMERI a později dorostla právě do sólového projektu FVLCRVM.

Producent z předměstí Bratislavy ve své tvorbě zkoumá znepokojivé myšlenky na budoucnost. A to nejen hudebně, ale i s pomocí vizuálů, pod kterými je sám autorsky podepsaný – na koncertech pak spolupracuje se světelným designérem Josefem Čabou. Neklidnou atmosféru dystopických sci-fi dotváří poloprůhledné projekce, které navozují iluzi hologramu.

Že FVLCRVM už dávno překročil hranice Slovenska a drží krok s celosvětovými trendy, dokazuje i jeho účinkování v lineupech evropských festivalů, zařazení do rádiových playlistů BBC Radia 6 a KEXP či spolupráce s americkým producentem Machinedrumem, britskou umělkyní BABii nebo českou hudebnicí Annet X.

Brněnské vystoupení otevře český rapper a producent Matěj Dvořák alias BoLs/sLoB. Jeho hyperpop ušpiněný polámanými beaty je kritikou často označován za naději české hudební scény. Potvrzují to také nominace v soutěžích Czeching 2020 nebo Startér Radia Wave, úspěchy, které přímo navázaly na jeho desku BOX z roku 2019.

PRESALE: 350 Kč 
► GoOut: https://goout.net/cs/listky/fvlcrvm+support-bols-slob/aynm/ 

Facebook událost: FVLCRVM • Brno