Přesunuto na 2021 - Echoes: Alva Noto live (DE)

Zařazeno v Alternativa, ECHOES, Ambient

FB událost
Pátek Listopad
20
2020
  • otevíráme: 21:00
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 250 Kč

Kvůli koronavirovým restrikcím jsme bohužel nuceni koncert přesunout na rok 2021. Jakmile budeme vědět konkrétní datum, zveřejníme jej zde.

PŘEDPRODEJ/ PRESALE:
1. vlna - 250 Kč (+ poplatky sítě / + fees)
2. vlna - 300 Kč (+ poplatky sítě / + fees)
3. vlna - 350 Kč (+ poplatky sítě / + fees)

► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/echoes-alva-noto/yieg/
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz:

Respektovaná osobnost experimentální scény Carsten Nicolai aka Alva Noto se představí v rámci dubnové série festivalu Echoes. Tvorba věhlasného hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky. Na Flédě se Nicolai představí v rámci turné UNIEQAV Live v doprovodu vizuálního umělce Kena Niiboriho.Aktuální živá performance Alva Nota vychází ze stejnojmenné nahrávky UNIEQAV (2018), která je spolu s Unitxt (2008) a Univrs (2011) součástí koncepční trojice alb Uni. „Myšlenka Uni série byla vytvořit nahrávky posazené mezi experimentální a klubovou hudbou. Ponořil jsem se v nich více do rytmických konceptů,“ vysvětluje Nicolai pro britský server Straylandings. Kromě Uni natočil další tematické řady nahrávek jako jsou Transform (2000, 2001) nebo Xerrox (2007, 2009, 2015).

Celkem má na svém kontě bezmála dvě desítky alb. Berlínský hudebník je vytvářel také v řadě kolaborací s jinými známými umělci. Spolu s Olafem Benderem (aka Byetone) založil projekt Diamond Version, v doplnění o Franka Bretschneidera pak společně vytvořili trio Signal. Tato trojice také dohromady založila věhlasný label Raster-Noton specializující se na elektronickou hudbu, z něhož se později oddělilo samostatné vydavatelství Noton. Mimo to Nicolai pod jménem ANBB vystupuje s ikonickým Blixou Bargeldem (Einstürzende Neubauten, ex Nick Cave and the Bad Seeds), nebo jako Cyclo spolu s Ryoji Ikedou. Nicolai natočil také desku Leaves Of Grass s Iggy Popem.V poslední době se Alva Noto v kolaboraci s Ryuichim Sakamotem také často pohybuje na pomezí současné vážné hudby a ambientu (projekty Glass House, Two nebo Glenn Gould Gathering). Spolu se Sakamotem také složil hudbu k filmu Revenant Zmrtvýchvstání (2015), která byla nominována na Golden Globe, BAFTA, Grammy a Critics Choice Award.

 

AKCE SE USKUTEČŇUJE ZA FINANČNÍ PODPORY MINISTERSTVA KULTURY ČR.