Echoes: Surgeon live (UK)

Zařazeno v Techno, ECHOES

FB událost
Pátek Březen
27
2020
  • otevíráme: 21:00
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 250 Kč

Světově uznávaný producent, který ostrými řezy dekonstruuje žánrové hranice. Legendární inovátor v live-show na festivalu Echoes.

Sleduj událost na facebooku

PŘEDPRODEJ/ PRESALE:
1. vlna - VYPRODÁNO (+ poplatky sítě / + fees)
2. vlna - 300 Kč (+ poplatky sítě / + fees)
3. vlna - 350 Kč (+ poplatky sítě / + fees)

► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/echoes-surgeon/cecg/
► INDIES, Poštovská 2

-See English below-

Britský DJ a producent Anthony Child aka Surgeon bude hlavní hvězdou březnové edice Echoes. Tvorbu respektovaného britského hudebníka charakterizují temné, minimalisticky pojaté kompozice s experimentálními přesahy. Už jeho raná alba z 90. let jsou řazena k nejzásadnějším techno nahrávkám vůbec.

Child představí na Flédě živě svou ceněnou aktuální tvorbu. Jde o dvojici čerstvých EP Raw Trax 1 a 2 (2019), zejména pak o dlouhohrající desku Luminosity Device (2018). „Snažil jsem se vytvořit techno album nahlížené psychedelickou optikou,“ vysvětluje pro web The Wire. Nahrávka je inspirována tibetskou Knihou mrtvých a nabízí transcendentální taneční zážitek. „Ve svém vývoji album nahlíží podstatu cesty - od pokojného smíření po temný ruch až k horečnému zúčtování a konečnému osvícení,“ vyzdvihuje desku magazín Pitchfork podobně jako třeba The Quietus.

Anthony Child začínal s hudbou počátkem 90. let v průmyslovém Birminghamu. Při studiích na umělecké škole tu začal hrát v jazz-rockové formaci Blim. Společně s kamarády zakládal první místní techno klub, kde začal s DJ-ingem. Od roku 1994 začal vydávat vlastní tvorbu na respektovaném labelu Downwards. Jeho tvorba později vycházela také u vydavatelství Tresor a zejména pak vlastního Dynamic Tension Records. Postupně nahrál osmičku řadových alb a nespočet EP, singlů a mixtapů. Surgeon se podepsal také pod řadu remixů a to jak v rámci techno scény (Dave Clarke, Luke Slater / PAS, Green Velvet, Hardfloor nebo Black Dog), tak i mimo ni (Thom Yorke – Radiohead, Mogwai, Faust and Coil, Moderat, Shed, Traversable Wormhole či Scuba). Child vydává také pod vlastním jménem nahrávky převážně ambientního charakteru.

ENG:
British DJ and producer Anthony Child, aka Surgeon, will be the star of the March edition of Echoes. The work of this respected British musician is characterized by dark, minimalist compositions with experimental overtones. His early albums from the 1990s are ranked among the most important techno recordings ever made.
Child’s live performance at Fléda will feature material drawn from his current award-winning work - a pair of EPs, Raw Trax 1 and 2 (2019), and particularly the 2018 album Luminosity Device. “I was trying to create a techno album viewed through a psychedelic lens," he explained to the website The Wire. Inspired by the Tibetan Book of the Dead, the recording offers a transcendental dance experience. “In its sequencing, it also suggests a sense of passage – from tranquil repose to dark momentum to frenzied reckoning and finally an arrival at some kind of enlightenment,” highlighted Pitchfork magazine, similar to The Quietus.


LINE UP:
Surgeon / Dynamic Tension Records / Tresor / Downwards
https://www.dj-surgeon.com/
https://soundcloud.com/dynamic-tension
https://open.spotify.com/artist/1PSylklb2w06BAAHEtepqM

 

PROJEKT SE USKUTEČŇUJE ZA FINANČNÍ PODPORY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE A MINISTERSTVA KULTURY ČR.