The Subways

FB událost
Úterý Květen
26
2020
  • otevíráme: 19:00
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 550 Kč

The Subways slaví 15 let od vydání debutové desky Young for Eternity! Po bezmála čtyřech letech vyplněných studiem, rodičovskými povinnostmi a skládáním nových věcí se Billy, Charlotta a Josh vrací na klubová pódia s čerstvou energií a novým pohledem na věc.

PŘEDPRODEJ BUDE SPUŠTĚN 6. PROSINCE 10:00 AM

Britská kapela proslulá melodickou kombinací popu, rocku a punku, bezbřehou koncertní energií a přímočarostí skladeb hrála na Flédě už v roce 2015. Tehdy bohužel bez Joshe, který si musel vzít zdravotní dovolenou a načerpat nové síly na boj se svou nemocí, Aspergrovým syndromem. Po turné se kapela po deseti letech neustálého koncertování rozhodla zvolnit tempo a věnovat se i jiným věcem než jen hudbě. Billy studoval anglickou literaturu na Cambridge, Charlotte se stala mámou a studentkou osobního rozvoje a Josh se ve Francii věnoval výchově své dcery. Nikdy nepřestali hrát a skládat nové věci."Máme teď hodně nových písní a znovu si užíváme, že poskakujeme na pódiu a blázníme jako děti. Nové skladby nahráváme ve vlastním studiu, já je produkuju. Čím dál víc nás baví dělat si všechno sami ."
Billy Lunn, rozhovor pro Novinky.cz z 1. 8.2019.

A bodejť by ne, Billy Lunn se léta učil od mistrů, kteří produkovali první tři desky kapely. Od producenta a frontmana Lightning Seeds Iana Broudiho (Young for Eternity), přes proslulého Butche Viga (All or Nothing), jenž dohlížel na Nevermind od Nirvany až po Stephena Streeta (Money and Celebrity), bývalého producenta a spolupracovníka alternativce Morrisseyho (z legendárních The Smiths). Zatím nevíme, kdy přesně novinka vyjde, jedno je však jisté, pořád bude platit, že The Subway hrají proto, "aby lidi tančili tak, že se jim budou kroutit nohy, řvali tak, že jim puknou plíce, a potili se, až jim sleze kůže."

Skupina ve složení Billy Lunn (kytara, zpěv), Charlotte Cooper (baskytara, zpěv) a Josh Morgan (bicí) se dala dohromady v roce 2000. Zlom v kariéře revivalové kapely nastal v roce 2005, kdy získala možnost hrát na festivalu Glastonbury a vydala debutové album Young for Eternity, se kterým nenávratně, hlučně a ambiciózně vpadli na světovou hudební scénu. V té době bylo Billymu 20, Charlottě 16 a Joshovi podobně) a jejich hity WithYou, Oh, Yeah a Rock & Roll Queen uváděly v nadšení nejen jejich generaci.