Kovacs (NL)

Zařazeno v Pop

FB událost
Úterý Září
20
2022
  • otevíráme: 20:00
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 790 Kč

Holandský soulový klenot Kovacs dorazí 20. září poprvé do Brna. Autorka uhrančivých balad představí na Flédě skladby z nového alba. Za necelou dekádu získala řadu ocenění a žebříčkových hitů a vystoupila také na významných festivalech jako Glastonbury, Sziget nebo Pinkpop.

PŘEDPRODEJ/ Presale: 790 Kč (včetně poplatků sítě)
 
Line-up:
20:00 - open
21:00 - Kovacs
After: Dýdžejky z Brna
 
Sharon Kovacs, vystupující s kapelou jako Kovacs, je zpěvačka s podmanivým soulovým hlasem. Charismatická autorka žánrově rozmanitých písní se pohybuje ve vodách orchestrálního popu, night-club-soulu nebo rnb. Neortodoxní projev i vzhled jí vynesl do středu pozornosti už při studiích na Rock City Institute v domovském Eindhovenu. Mezinárodní úspěch zaznamenala hned po jejich skončení v roce 2014 s debutovým singlem. Následovala dvě veleúspěšná alba Shades Of Black (2015) a Cheap Smell (2018).
 
 
Aktuálně Kovacs připravuje třetí řadovou nahrávku, o které promluvila pro blog Listen Before You Love: „Na novém albu budu ještě osobnější, půjdu hlouběji. Už na druhé desce jsem chtěla zkusit něco hudebně nového. Vzdálit se od toho, kde jsem byla dřív.“ Album uvádějí dva mrazivé singly Not Scared of Giants a Bang Bang, které reagují na válečné hrůzy na Ukrajině. Zejména první skladba uvedená záznamem živého vystoupení s dětským sborem silně rezonovala na internetu. Kovacs na desce spolupracuje s držitelem prestižní Mercury Prize, producentem Jonathanem Quarmbym (spolupracoval s Benjaminem Clementinem, Tomem Walkerem nebo Jamesem Arthurem). Nahrávalo se v Londýně a Istanbulu, kde má zpěvačka silnou základnu fanoušků.