-123min. / Křest vinylu Les

Zařazeno v Rock, Vše, Alternativa, Funk, Jazz funk, Blues

FB událost
Úterý Prosinec
10
2019
  • otevíráme: 19:00
  • start: 20:30
  • cena předprodej: 250 Kč
  • cena na místě: 300 Kč

Minuty se uchýlily do lesa a nahrály novou desku! LES vyjde 21. září a dá vám naději, že všechno, co se tady teď děje, není tak hrozné, jak to vypadá. Vinylovou verzi pokřtí kapela na Flédě skvělým bigbítem s českými texty a neotřelými jazzovými improvizacemi.

Přidejte se k události na facebooku.

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě)
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
19:00 otevření klubu
20:30 -123min. / Křest vinylové desky Les

Respektovaná klubová legenda propojující žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky nebo world music se vrátila na pódia po sedmi letech. Zdeněk Bína a Fredrik Janáček k sobě v roce 2016 přibrali mezinárodně uznávaného bubeníka Dana Šoltise (Vertigo Quintet, MaBaSo).

Aktuálně vydávají Minuty v okysličené sestavě novou desku, která má po desetileté studiové odmlce oslovit především domácí publikum. Je otevřená současným hudebním vlivům a poprvé v nahrávací historii kapely je celá v češtině.

Jazzrocková formace -123min. vznikla v roce 1996 v Pardubicích a v roce 2000 převzala Cenu Anděl za objev roku. Během první fáze své existence vydala pět studiových alb a jedno koncertní. Vrcholem této tvůrčí etapy bylo album Dream (2009), po které se kapela nečekaně rozpadla.

Teď je zpátky s novým drivem a slovy: „Je to taky fajn, když o něco přijdete, a můžete to vrátit v úplně jiným duchu. To se nedá popsat, pro nás je to nejkrásnější životní příběh, protože jsme tím zahodili všechna naše ega a takovýhle věci, fakt krásný."

minus123minut.cz