Maraton hudby Brno: Jon Hopkins (DJ set)

Zařazeno v Elektronika, Techno, Party

FB událost
Pátek Srpen
09
2019
  • otevíráme: 20:00
  • start: 22:00
  • cena předprodej: 400 Kč
  • cena na místě: 450 Kč

Irský elektronický producent Jon Hopkins vystoupí se svým DJ setem 9. 8. v rámci multižánrového festivalu „Maraton hudby“. Spolu s ním večer zahraje duo Himalayan Dalai Lama, 1flfsoap s Francois Svalisem a Flytech.

Přidejte se k události na facebooku

Tvorba Jona Hopkinse se vyznačuje organickým zvukem s mnohovrstevnatými kompozicemi. Jeho produkce je založena na promyšleném vizionářství, intimní a tříštivé elektronice. Jeho poslední album Singularity pak přinásí směsici meditace a čistého techna. 

LINE UP

20:00 otevření klubu
22:00 Himalayan Dalai Lama
23:00 1flfsoap feat. Francois Svalis
00:00 Jon Hopkins DJ set
01:30 FlyTech

 

Irský elektronický producent Jon Hopkins prošel neobvyklým hudebním vývojem. Nejdříve získal klasické hudební vzdělání, následně se vydal vstříc ambientním vodám, aby se nakonec etabloval jako jeden z nejrozpoznatelnějších soundmakerů současné IDM scény. Spolupracuje s legendou elektronické scény Brianem Enem a kromě toho je už dlouhé roky také neviditelným, ale zároveň nepřeslechnutelným členem kapely Coldplay, a to především při jejích živých vystoupeních, na nichž se stará o DJing. Navíc instrumentálně podpořil a koprodukoval hned několik skladeb této populární kapely.

Synonymem Hopkinsovy vlastní tvorby se stal zejména opojně organický zvuk a vytříbený smysl pro skládání mnohovrstevnatých kompozic. Jeho produkce je přehlídkou promyšleného vizionářství plného nakažlivé smyslovosti, díky níž si instantně nachází cestu až do nejniternějších zákoutí posluchače. Intimní a tříštivá elektronika sice obsahově reflektuje životní témata jako osamění a izolaci, její forma ale v živém provedení překvapuje živelností a dramatičností. V jednu chvíli se dobrovolně topíte v komfortní zóně melancholie, vzápětí ale můžete dát volný průběh zdravé agresivní energii. Také Hopkinsovo poslední album Singularity přináší osobitou směsici meditace a plnokrevného techna. Nepřekvapí proto, že jeho hudba si nachází fanoušky napříč žánry, jak mezi těmi orientovanými na introspektivní poslechový zážitek, tak mezi těmi, co milují taneční parket.

 

České duo Himalayan Dalai Lama kombinuje ve své tvorbě prvky chillwave, ambientu, triphopu i techna a je důkazem, že hudba nemá hranic. V roce 2016 kromě vydání debutové nahrávky Lama, nominované na cenu Anděl, dokázali vyhrát exportní soutěž Radia Wave Czeching a jako zástupci české elektronické scény se zúčastnili jednoho z největších showcaseových festivalů na světě Eurosonic Noorderslag. Koncem roku 2018 vydali jejich dlouho očekávané LP album Orange Coloured Rose Leaves a představili novou živou show a vizuály založené na legendárním zvuku Roland Juno 60, který je duší nové nahrávky.

 

Urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák 1flfsoap staví své taneční sety na živých bicích, nezaměnitelné kytaře a velkém kusu improvizace. Všechna hudba vzniká teď a tady. Dravost, melancholie, loopy a syrový sound ukazují temnou stranu živé elektroniky. Duo, které chce vyhnat z měst zápach electroswingu, se tentokrát na pódiu potká s Francoisem Svalisem, hudebníkem, který říká: „Snažím se nejvíc lidi přiblížit tichu. Příroda hraje mnohem líp než já. Snažím se ji vnést do své hudby, dát do ní klid. Chci donutit lidi, aby si po poslechu mé písničky vyrazili do lesa.“

 

Od FlyTech nečekejte žádnou divočinu, ale propracovaný a promyšlený set od A do Z. Zkušení borci ve složení Fly a RoBoTech se na klubové scéně pohybují opravdu hodně dlouho a stále nás nepřestávají bavit.