Hooverphonic (BE)

Zařazeno v Rock, Pop, Elektronika, Vše, Alternativa, Indie

FB událost
Pátek Říjen
04
2019
  • otevíráme: 19:00
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 650 Kč
  • cena na místě: 700 Kč

Belgické hvězdy Hooverphonic se vrací do ČR s oceňovaným albem Looking For Stars. Aktuální zpěvačka Luka Cruysberghs vdechla jejich retrofuturistickému popu novou podobu a fenomenálním způsobem ovládla starší diskografii kapely. Na koncertě tak kromě novinek Romantic a Uptight zazní i trip hopové hymny jako 2 Wicky, Eden, Mad About You nebo Amalfi.

Přidejte se k události na facebooku

PŘEDPRODEJ: 650 Kč (+ poplatky sítě)
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Line-up:
19:00 doors
21:00 Hooverphonic (main stage)
22:30 DJ Cliché (bar stage)

Tvrdým jádrem skupiny Hooverphonic je již přes dvacet let (od roku 1995) dvojice Alex Caliier (produkce, baskytara) a Raymond Geerts (kytara). Alex je autorem nebo spoluautorem téměř všech hitů kapely včetně notoricky známých skladeb Mad about You, 2 Wicky, Anger Never Dies nebo Jackie Cane. Těm v průběhu let propůjčilo nezaměnitelnou osobitost hned několik ženských hlasů, při jejichž výběru měla dvojice opravdu šťastnou ruku. Původní vokalistku Liesje Sadonius vystřídala charismatická Geike Arnaert (1997-2008), po níž přišla sebevědomá zpěvačka s oduševnělým hlasem Noémi Wolfs (2010-2015), která odešla, když Alex a Raymond začali spolupracovat s více pěveckými osobnostmi (In Wonderland, 2016).

V roce 2018 oslovili ke spolupráci vítězku soutěže The Voice of Flanders 2018, tehdy teprve sedmnáctiletou Luku Cruysberghs, u níž Alex v roli porotce soutěže okamžitě rozpoznal výjimečný talent a hlas, který dokonale zapadal do jeho aktuální tvůrčí etapy. „Já jsem měl velmi jasnou vizi o hlase nové zpěvačky a aniž bych cokoli říkal, tak vše zazpívala tak, jak jsem si představoval a v tom je Luka výjimečná," vzpomíná Alex a dodává: „Luka je integrální součástí našeho příběhu. Je něčím víc než jen další zpěvačkou v řadě. Jistým způsobem je to její hlas, který diktuje písně, jak budeme hrát písně živě."

Looking For Stars (2018)
Původní Alexův plán na rok 2018 byl vydat tři alba: soundtrack ve stylu Ennia Morriconeho, triphopovou nahrávku a sbírku pop-funkových písniček. Luka mu ale vysvětlila, že to je velmi staromódní přístup a doporučila mu taktiku Spotify: z každého alba vybrat to nejlepší a vytvořit si svůj vlastní playlist. Alex si uvědomil, že album nemusí být vždy konceptuální, a že on sám heterogenní nahrávky prostě miluje, protože se u nich člověk nikdy nenudí. Tak vznikla deska Looking For Stars. Vešel se na ni klasický retrofuturistický „hoover sound", trip hop, funky, pocta Morriconemu (Feathers And Tar) i naprogramované smyčky.

www.hooverphonic.com
www.facebook.com/HooverphonicOff
open.spotify.com/artist/5EP020iZcwBqHRnJftibXX