Michal Ambrož & Hudba Praha

Zařazeno v Rock

FB událost
Úterý Duben
23
2019
  • otevíráme: 19:00
  • start: 20:30
  • cena předprodej: 300 Kč
  • cena na místě: 350 Kč

Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény. Zakladatel kapel Jasná Páka, Hudba Praha a Divoký srdce.

Přidejte se k události na facebooku.

HARMONOGRAM
19:00 otevření klubu
20:30 Michal Ambrož & Hudba Praha
afterparty

PŘEDPRODEJ: 300 Kč (+ poplatky sítě) / na místě 350 Kč
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

V roce 2016 vydal Michal Ambrož desku Srdeční příběh pod producentským dohledem Davida Kollera. V roce 2019 vydá se svou novou kapelou Michal Ambrož & Hudba Praha další desku. 

Fanoušky i kritiky oceňované album Srdeční příběh obsahuje deset autorských písní Michala Ambrože, které David Koller přepracoval do nové aktuálnější podoby. Výsledkem jsou nahrávky, které dotahují potenciál Ambrožových skladeb téměř k dokonalosti. Jejich autor tentokrát při nahrávání odložil kytaru a poprvé se soustředil pouze na zpěv, který tím neztratil nic ze své charismatičnosti, ale výrazně získal na jistotě. V jednom případě (Skoro bez sebe) s ním zpívá i Koller, který svou producentskou prací dal jeho písničkám zcela nový rozměr. Do koncertní podoby ho formace Michal Ambrož & Hudba Praha dokáže převést díky svému hvězdnému instrumentálnímu obsazení složenému z hudebně vzdělaných zkušených muzikantů, kteří prošli mnoha různými projekty.

Kromě Radovana Jelínka (Nšoči, Divoký srdce, Jasná Páka) v působí bubeník Martin Kopřiva (kapela Anety Langerové, Lanugo, Baterky, T4 ad.) a jeho kolega z kapely Anety Langerové baskytarista Jakub Vejnar (Baterky, Chapman Stick, MUFF, Michal Pelant Band ad.), na klávesy hraje člen Baromantiky Lenky Dusilové Matěj Belko (kapela Kláry Vytiskové), na kytaru Michal Pelant (Michal Pelant Band) a na saxofon Jakub Doležal, který vystupuje a nahrává s celou řadou domácích projektů od vlastního kvartetu až po kapelu Vladimíra Mišíka. Silnou nástrojovou sestavu doplňují vokalistky Markéta Foukalová (Lanugo) a Tereza Kopáčková (Ballage Band, Wild Stickes), které jsou známé také jako zakladatelky dětského pěveckého sboru Beznot (účinkuje s Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Ondřejem Rumlem nebo Matějem Ruppertem).