VYPRODÁNO! Mňága a Žďorp

Zařazeno v Rock, Pop, Vše

FB událost
Čtvrtek Březen
28
2019
  • otevíráme: 19:00
  • start: 20:30
  • cena předprodej: 300 Kč

Mňága a Žďorp se vrací na Flédu s valašským rockem, Třínohým psem a novým coverem J.A.R. Těšte se! S jarem přijde rock'n'roll, kytary a saxofon.

Přidejte se k události na facebooku

LINE-UP:
19,00 Otvíráme
20,30 Mňága a Žďorp
Po koncertě afterparty s DJ Cliché.

PŘEDPRODEJ: 300 Kč (+ poplatky sítě)

► Hostel ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

V roce 2017 oslavila valašská formace Mňága a Žďorp 30 let na scéně. Její nezaměnitelný styl, rozpustilé sbory a texty založené na poezii všedního dne oslovují domácí posluchače několika generací. Kromě nového alba Třínohý pes, vydala vinylovou reedici dnes již kultovního debutu Made in Valmez (1991, 2017) a svým skalním fanouškům přinesla dárek v podobě zpěvníku Mňága a Žďorp – kompletní zpěvník 1987–2017 se zjednodušenými kytarovými akordy.

Na zatím posledním albu Třínohý pes (2017), které kapela nahrála s novým bubeníkem Marcelem Gabrielem (Vlasta Redl, Druhá Tráva, Buty), spolupracovala s ostříleným producentem Milanem Cimfe. Na desce hostovala řada skvělých hudebníků, například dva členové skupiny Buty, klávesák Milana Nytra a Petr Vavřík. Vokály nazpívala Nikola Mucha a sborové hlasy patří Romanu Holému, Tereze Černochové a Matěji Ruppertovi z Monkey Business.

„Je to instrumentálně nejzajímavější deska, jakou kdy kapela nahrála. Vedle obvyklých melodických postupů jsou na ní instrumentální plochy, které koketují s různými náladami... Proti zvyklostem je text navlečen na ně, nikoli naopak.” (Jaroslav Špulák, Právo, 03/2017)

Mňága aŽďorp
Kapela z Valašského Meziříčí působí na české hudební scéně od roku 1983. Vznikla pod vedením zpěváka a kytaristy Petra Fialy a trvalo osm let, než z Moravy vyplula nenápadná nahrávka „Made In Valmez, která v sobě mísila kouzelnou poetiku všednosti a zdravé lidskosti s hity Hodinový hotel, Písnička pro tebe nebo Klec v kleci, které se navždy vryli do podvědomí jejích posluchačů. Od té doby kapela vydala 15 dlouhohrajících desek.

www.mnaga.cz
www.facebook.com/mnagaazdorp