Booka Shade Live (DE) & Killiekrankie

Zařazeno v Elektronika, Techno, Party, House

FB událost
Pátek Září
14
2018
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 480 Kč
  • cena na místě: 550 Kč

Podzimní sezónu odpálí taneční ohňostroj po berlínsku. Tech-housová stálice a jeden z nejoceňovanějších live-electro projektů Booka Shade přiveze na Flédu čerstvý hudební materiál.

Přidejte se k události na facebooku.

Němečtí Booka Shade jsou neustále tvořící legendou evropské dance-music. Po veleúspěšných vystoupeních na akcích jako Sonar, Coachella nebo Red Rocks si vydobyli renomé koncertně strhující show. České publikum uhranuli na loňských Colours of Ostrava, kde byli označování za jeden z vrcholů festivalu. Čeká nás s nimi zkrátka luxusní otevíračka. 

English below

SUPPORT: Killiekrankie (synth-noise pop)

PŘEDPRODEJ  / Presale: 480 Kč (+poplatky sítě) / na místě 550 Kč
► GOOUT.cz 
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz:

LINE-UP
21:00 doors
21:00 Andels (bar stage)
23:00 Kiliekrankie (main stage)
0:30 Booka Shade (main stage)
02:00 PSJ (bar stage)

The autumn season kicks off with dance fireworks Berlin-style.

Tech-house perennials and one of the most appreciated live-electro projects, Booka Shade, are bringing fresh material to Brno.
The German artists are a legend of European dance music. Following hugely successful performances at events like Sonar, Coachella and Red Rocks, Booka Shade have earned a reputation as a thrilling live-act. The Czech audience was dazzled at last year’s Colours of Ostrava, where they were labelled as one of the highlights of the festival. Quite simply, we are expecting a fabulous season opener.

 

Dvojka Walter Merziger a Arno Kammermeier společně funguje od 90. let. Stojí za vznikem labelu Get Physical, na němž vydává třeba Trentemoller, Modeselektor nebo Junior Boys. Samotní Booka Shade si věhlas získali začátku milénia. Díky hitovým albům Memento či Movements tehdy začali jejich tvorbu sledovat všechna zásadní hudební média i festivaly. Po tom, co duo na jaře vydalo album Cut The Strings, přichází navíc v létě s dalšími čerstvými EP´s. V Brně tak na úvod nové sezóny vystoupí ikoničtí Booka Shade ve vrcholné tvůrčí formě.

 

Album Cut The Strings znamená pro Booka Shade návrat k původnímu dřevnímu zvuku. „Musíte si najít svůj hudební jazyk, který je rozpoznatelný. My se tou deskou snažíme říct, že jsme zpátky. Přicházíme s novou energií, novými cestami jak mluvit tímhle naším jazykem. Posouváme ho zase o kus dopředu,“ vysvětluje Kammermeier pro Futuremag. Na nahrávku navazují další dvě EP. Již vydané Quantum Leap v srpnu doplní Dissonanza. Zejména ono dokládá snahu o neustálé hledání cest. „Cílem bylo zkusit něco úplně nového. EP jsme postavili na zvláštních riffech a disharmoniích,“ dodávají oba členové dua. Na jedné straně tak Booka Shade vychází z bohatých hudebních kořenů. Ty se však s každou nahrávkou rozrůstají do nových dosud neslýchaných útvarů.

 

Walter Merziger a Arno Kammermeierem se potkali ve škole. Spojila je touha tvořit muziku a dosáhnout tak úspěchu. Jejich první hudební pokusy se váží k 80. létům. Až následující dekáda jim však přinesla společného životního partnera – techno. „Vydávali jsme tracky, jak to jen šlo. Na začátku nultých let jsme založili spolu s kamarádem Philippem Jungem (aka M.A.N.D.Y.) label Get Physical. Tehdy jsme se začali naplno věnovat pouze Booka Shade a jejich zvuku,“ popisuje Kammermeierem začátky současné kariéry. Jejich vydavatelství se od těch dob zařadilo mezi jednu z nejuznávanějších berlínských hudebních platforem.

Debutové album Memento (2004) znamenalo pro Booka Shade prakticky okamžitý pozitivní ohlas. Ocenění od Resident Advisoru i dalších tanečně laděných portálů vyneslo pozvánky na akce a festivaly první kategorie od Lollapaloozy po Tomorrowland. Následná deska Movements (2006) sukces ještě posílila a potvrdila tak neochvějnost nově nabytého ocenění dua. Booka Shade vychvalovala média jako Pitchfork, BBC nebo Clash Magazine. To ušlapalo cestičku dalším pěti úspěšným řadovým deskám, včetně aktuální Cut The Strings (2018). Kromě nich vydala Booka dalších několik desítek singlů, EP a nespočet oblíbených remixů (např. Moby, The Knife, Depeche Mode či Moderat).

Killiekrankie

Dělají elektroniku s ksichtem a duší a dobře přitom baví sebe i lidi okolo, that's it. Zahráli spoustu koncertů díky Startéru Rádia Wave, mimo jiné třeba na United Islands, Colours of Ostrava, Pohodě nebo Besedě u Bigbítu.