Finský barok I doprovodný program Bienále Brno

Zařazeno v Rock, Vše, Alternativa, Performance

FB událost
Středa Červen
06
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 250 Kč
  • cena na místě: 300 Kč

Fléda uvádí na nádvoří Místodržitelského paláce sedmičlenný ansámbl českých výtvarníků v čele s Františkem Skálou Finský barok. Koncert je součástí doprovodného programu k 28. mezinárodnímu bienále grafického designu Brno 2018.

Přidejte se k události na facebooku.

LINE-UP
19:00 otevření dveří
20:00 Finský barok
afterparty DJ Melta

Fléda ve spolupráci s Moravskou galerií uvádí Finský barok. Koncert se koná na nádvoří Místodržitelského paláce (Morgal).

Divoká sedma českých výtvarníků v hnědých oblecích naservíruje návštěvníkům brněnského Bienále syrovou „alternativu k hudbě“, divoký mixu funku a soulu s hlubokými kořeny v undergroundu, ale zasahující do všech kultur. Být svědky jejich vystoupení je jako být přítomen zázraku. 

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě) / na místě 300 Kč
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Hudební akt na pomezí koncertu a performance přinese hravou směsici funku, soulu a dalších žánrů a podžánrů pod taktovkou univerzálního umělce Františka Skály. Koncert je součástí doprovodného programu 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018.

Finský barok jsou:

František Skála (kytara a zpěv)
Zakládající člen kapely, všestranný umělec, performer, zpěvák a tanečník, vášnivý milovník a tvůrce kytar z čehokoli, hledač druhých životů věcí, skutečný člen Tajné organizace B.K.S. (Bude konec světa) a komtur Řádu Zelené berušky.

Lukáš Jasanský (trubka, pozoun) a Martin Polák (bassová kytara)
Světoznámá dvojice fotografů se specifickým konceptuálním přístupem k fotografii, jenž měl zásadní vliv na její produkci ve sféře volného umění. Zakládající členové kapely.

Pavel Lev (altasaxofon)
Grafický designér a spoluzakladatel Studia Najbrt, jenž proslul coby skutečný člen tajné organizace B.K.S. Eckel Eckelhaft a komtur Řádu Zelené Berušky.

Pavel Prášil (pozoun, basová kytara)
Výtvarník a člen umělecké skupiny Tajná organizace B.K.S. známý pod pseudonymem Pablo Augeblau. Pozor, není však vyloučeno, že po roce 2006 přistoupili členové B.K.S. k rotačnímu střídání služebních jmen.

Jiří Černický (housle)
Tvůrce experimentálních a intermediálních projektů vznikajících v tajemně zejících jámách mezi videoartem, vizuální poezií a fotografií.

František Antonín Skála (bicí)
Sochař a bubeník, nejmladší člen kapely, syn Františka skály a výtvarná duše Malého pána.