Emphasis (HR) & Vertikal - Bajkazyl

Zařazeno v Metal

FB událost
Pondělí Květen
14
  • start: 20:00
  • cena na místě: 120 Kč

KONCERT PŘESUNUT DO BAJKAZYLU BRNO (Dornych 420/2a)
Něco pro milovníky Isis, Russian Circles nebo This Will Destroy You. Atmosférický post-metal z Chorvatska od Emphasis.

Pozor: koncert se z organizačních důvodů koná v Bajkazylu Brno


Přidejte se k události na facebooku

Emphasis alancují mezi smrtelným tichem a hlukem k zbláznění, mezi agresivními a melancholickými pasážemi. Vždy ale za stejně temným závojem. Za svůj vzor považují například i českou legendu LVMEN. Přivezou album Black.Mother.Earth, které bylo několika médii (beehype, Helly Cherry, mixer.hr) zařazeno mezi nejlepší chorvatská alba roku 2017.

Support: Vertikal (post-metal, Brno)

VSTUPNÉ 120 Kč - pouze na místě

 

Emphasis pochází z malého chorvatského města Čakovec. Jejich poslední album Black.Mother.Earth je sbírka pomalých a temných melodií s tvrdými kytarami a těžkými rytmy. Výrazově balancují mezi post-rockem a post-metalem se silnou melancholickou a temnou linkou. Titulní píseň Muna doplnily nezvykle vokály několika zpěvaček. Úspěch nahrávky mezi odbornou i laickou veřejností potvrdil, že Emphasis patří mezi špičky lokální alternativní metalové scény.

Album vyniká i po grafické stránce. Cover vytvořila umělkyně Ines Lala a jeho šedý vizuál koresponduje se sonickou estetikou hudby. Název alba je anglický překlad románu chorvatského spisovatele Kristiana Novaka a kapela tak vyjadřuje poctu své domovině. 

 

Emphasis vznikli v roce 2007 jako instrumentální kvartet (Danko Žganec, Ivan Pleh, Radovan Železnjak, Dino Pavleković). S každou nahrávkou se posouvají do jiných temných hlubin. První EP Elements Of Morrow z roku 2008 je plné hudebních experimentů a objevují se na něm prvky heavy metalu, post-rocku a alternativy. Na druhém album Gliding Over All již kapela pevně definuje svůj výraz a inovativní zvuk, v němž se promítají melodické pasáže, kytarové riffy a úderné bicí.