Jan P. Muchow & The Antagonists; dné

Zařazeno v Alternativa, Ambient

FB událost
Středa Říjen
17
2018
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 350 Kč
  • cena na místě: 400 Kč

Jan P. Muchow & The Antagonists představí koncertní lahůdku v podobě živého provedení nejznámějších filmových melodií Jana P. Muchowa. Výjimečné spojení českých hudebních osobností přenese na pódium filmové emoce ze známých snímků. Zážitek umocní velkoplošné projekce VJ Clada.

Přidejte se k události na facebooku.

PŘEDPRODEJ: na sezení 400 Kč (+ poplatky sítě) / na stání 350 Kč (+ poplatky sítě) / na místě jen stání 400 Kč
► SMSTICKET.cz  
► INDIES, Poštovská 2

LINE UP
19:00 otevření klubu
20:30 dné
21:15 autorské čtení Jana Těsnohlídka
21:45 Jan P. Muchow & The Antagonists

V srpnu 2017 vydal Muchow průřez vlastní filmovou tvorbou, album The Antagonist. Díky skupině The Antagonists dokázal její rozmanitost převést do nevšední koncertní podoby. Na pódiu zazní housle, violoncello, klavír, podmanivý hlas Emy Brabcové, jemná rytmika, hra na pilu, elektronika, kytara i uhrančivý zpěv Václava Havelky. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na legendární song Lucky Boy z filmu Samotáři, křehké téma z filmu Grandhotel, aktuální hit Cowboy Of The River z Teorie tygra, temné tóny z filmů Ve stínu a Normal, hudební hravost z filmu Ženy v pokušení nebo ústřední píseň Out Of Shadow z easternového polského filmu Yuma, v níž poprvé spojil své síly s Václavem Havelkou.
Od svého hereckého i hudebně filmového debutu v kultovním snímku Davida Ondříčka Šeptej (1996) získal za filmovou hudbu čítající na 30 snímků nespočet ocenění. Mezi nimi čtyři České lvy, cenu České filmové kritiky nebo cenu Slovenské filmové akademie Slnko v sieti.

Antagonists jsou:
Jan P. Muchow (Ecstasy of Saint Theresa, Umakart)
Ema Brabcová (Luno, Khoiba)
Václav Havelka (Please The Trees)
Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs)
Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno)
Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet)
Jenovéfa Boková (Comenius Quartet)

Jan P. Muchow
V roce 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, v níž působí dodnes. Je vyhledávaným hudebním producentem (Kryštof, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Aneta Langerová a další), a remixérem (Placebo). Je několikanásobným držitelem ceny České hudební akademie Anděl v různých kategoriích: Album roku, Skladba roku, Objev roku, Nejlepší zvuková nahrávka a spoluautorem hitu Půlnoční z filmu Alois Nebel. Je ceněným autorem scénické hudby k mnoha divadelním představením a televizní diváci denně slýchávají jeho práci v podobě hudebních identů programů ČT1, ČT2, ČT art či Nova Cinema.

 

dné

Od roku 2010 pracoval na své debutové desce. Nahrávka pojmenovaná These Semi Feelings, They Are Everywhere vyšla 18. listopadu 2016 na Majestic Casual Records. Vzbudila pozornost medií jako Noisey, C-heads, NOWNESS, Wonderland. Krátce na to vyhrál dvě ocenění za Album roku od českých kritiků (Vinyla, Apollo) a za Elektronické album roku (Anděl).

Složil hudbu k HBO dokumentárnímu filmu Nic jako dřív / Nothing like before. Soundtrack vyšel v dubnu 2018.

 

Jan Těsnohlídek (*11. 4. 1987)
je český spisovatel, básník, redaktor a nakladatel. Je autorem básnických sbírek Násilí bez předsudků (2009, Cena Jiřího Ortena), Rakovina (2011), Ještě je co ztratit (2013), Hlavně zachraň sebe (2016), Hranice a zdi (2018) a románu ADA (2012). V roce 2017 mu vyšly sebrané spisy s názvem Básně 2005 - 2013. Jeho texty byly zhudebněny kapelami Umakart, Lesní zvěř a Bad karma boy, přeloženy do mnoha jazyků a otištěny v českých i zahraničních časopisech a antologiích. Je nejmladším členem české sekce mezinárodního PEN klubu.
Na Flédě představí svou nejnovější sbírku Hranice a zdi i něco ze starší tvorby.