Zrní - křest EP Spící

Zařazeno v Pop, Elektronika, Alternativa

FB událost
Čtvrtek Listopad
01
2018
  • otevíráme: 19:00
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 250 Kč
  • cena na místě: 290 Kč

Špička české alternativní scény kapela Zrní se vrací na Flédu, kde pokřtí své nové EP Spící!

Přidejte se k události na facebooku.

Po loňské úspěšné desce Jiskřící, se kterou vyprodali Forum Karlín, vám naservírují další nové skladby. Je jistý, že tenhle koncert vás zasytí.

LINE-UP
19:00 otevření klubu
20:30 Zrní
afterparty DJ Cliché + DJ Hotle

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě) / 290 Kč
► INDIES, Poštovská 2
► GOOUT.cz
SMSTICKET.cz:

 

Jan Unger přiblížil vznik EP: ,,Když jsme loni u Ondry Ježka domíchávali písničky nahraný v Madridu pro album Jiskřící, museli jsme 4 věci vyřadit, aby nebyla deska moc dlouhá. Vedli jsme kolem toho, na koho padne ten černej Petr, dlouhý diskuse. Nakonec se rozhodlo a nám ty čtyři písničky zbyly. Řekli jsme si ale, že je určitě za nějakou dobu vydáme, protože by bylo škoda, kdyby zůstaly v šuplíku.
A teď ta doba přišla. Vydáváme je na malym vinylu. Taková malá, moc pěkná věc s písničkama, který nakonec pěkně fungujou spolu právě takhle ve čtyřech."

 


ZRNÍ
Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky.

S talentem na melodie a mísením moderního zvuku jsou Zrní ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali za posledních 17 let na její pomyslný vrchol. O aktuálním směru kapely velmi dobře vypovídá jejich poslední album Jiskřící, se kterým se Zrní zvukově i textově přesouvají z přírody do současného městského prostoru.

Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich hudbě slyšet akordeon, beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.

 

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Rok 2017 byl pro Zrní skutečně jiskřící. V lednu natočili v Madridu své páté řadové album. K nové desce vznikly tři videoklipy, zahráli si znovu na Colours of Ostrava, kde je vidělo bezmála 10 000 lidí, zároveň zde měl premiéru krátký filmový dokument o nahrávání alba ve Španělsku. Avšak nejvýraznějším úspěchem zůstává říjnový křest Jiskřící ve vyprodaném Foru Karlín, což byl zároveň i největší samostatný koncert kapely.

Jan Unger / zpěv, kytara, flétna
Jan Juklík / kytara, zpěv
Jan Fišer / housle, zpěv
Jan Caithaml / baskytara, zpěv
Ondřej Slavík / bicí, akordeon, beatbox, zpěv

Diskografie
2017 – JISKŘÍCÍ
2015 – Čtyři Honzové a jeden Ondřej v severní části Střeleckého ostrova. Zrní živě akusticky
2014 – Následuj kojota
2012 – Soundtrack ke konci světa
2012 – Kolik váží vaše touha (záznam hudby k tanečnímu představení)
2011 – Hrdina Počítačový hry jde do světa
2009 – Voní

F: www.facebook.com/kapelazrni
I: www.instagram.com/kapela_zrni/
Y: www.youtube.com/ZRNI00
ZRNI SHOP: www.zrni.cz/obchod
T: twitter.com/zrni
W: www.zrni.cz