VYPRODÁNO Seafret (GB) & teepee

Zařazeno v Rock, Indie

FB událost
Čtvrtek Říjen
18
2018
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 300 Kč

Citlivé ostrovní písničkářství a silné melodie. Hlas, co se zařezává hluboko pod kůži až tam, kde je možné tušit lidskou duši. Jeden z nejzajímavějších objevů alt-popové scény posledních let. Britští Seafret poprvé v Brně.

Přidejte se k události na facebooku.

English below

LINE UP
19:00 otevření klubu
20:00 teepee
21:00 Seafret

afterparty DJ Cliché

PŘEDPRODEJ / Presale: 300 Kč (+ poplatky sítě) 
► INDIES, Poštovská 2
► GOOUT.cz
► SMSTICKET.cz

Když bůh naděloval, zpěvák Jack Sedman a kytarista Harry Draper u něj museli stát zatraceně blízko. Talentované duo usazené v Londýně má všechno. Charismatické tváře jako z plakátu, poctivý muzikantský um, ale k tomu ještě něco navíc. Nejlépe to dokládají desítky milionů poslechů na Spotify či Youtube. Tvorba Seafret stojí na odkazu klasického folkového písničkářství. Ten je však protkán citlivými elektronickými elementy, které doplňují melancholii a naléhavost jejich skladeb. Po vydání stále aktuálního debutu Tell Me It’s Real začala kapela zveřejňovat střípky nových písní. Ty předznamenávají zrod zatím nepotvrzeného alba. S tímto tajemným materiálem se teď Seafret chystají do Brna.

 

Debutové album Seafret se nerodilo lehce. Tell Me It’s Real je kolekcí skladeb, které vnikaly v horizontu několika let. Na rozdíl od začátků, kdy duo trvalo na čistě akustickém provedení písní, je nahrávka zvukově mnohem bohatší. „Od chvíle, kdy jsme začali experimentovat, jsme propadli závislosti na hledání nových zvuků,“ vysvětlil Sedman proměnu zvuku pro britský Songwriting Magazine. „Víme, že ty songy fungují i čistě akusticky, protože jsme je tak skládali. Pokud bychom je někdy měli zahrát na ulici, stačí vytáhnout kytaru a hrát,“ dodal. Nový singl Blank You Out spolu s teaserem na další dosud bezejmennou skladbu naznačují, že Seafret plánují na další nahrávce přetavit nabyté sebevědomí v ostřejší kytarové aranže.

 Název Seafret je slovní hříčkou odvozenou od kytarového hmatníku (freatboard). Odkazuje k přímořskému (seacoast) Bridlingtonu, odkud oba členové dua pocházejí. Právě zde se Jack Sedman (zpěv) a Harry Benjamin (kytara, basa) poprvé potkali na písničkářském open-micu v roce 2011. „Od začátku se nám spolu skvěle spolupracuje. Hned po tom prvním večeru jsem zašel za Harrym domů. Měl rozdělané nějaké náměty písniček a já si říkal: jasně, na to něco napíšu. Za týden jsme takhle dali dohromady sedm písní a já měl pocit, že je to ta nejlepší věc, co jsem kdy udělal,“ vzpomínal Sedman.

Po pár letech čistě akustické produkce začalo duo lákat hledání vlastního specifického rukopisu. Cestu dokumentují vydaná EP Give Me Something (2014) a Oceans (2015). Nejjasnějším otiskem je pak debutové album Tell Me It’s Real (2016). Seafret se s ním dostali do žebříčku TOP 60 alb v Británii. Zároveň díky němu vyrazili na první evropskou tour, během níž se loni poprvé podívali i do pražského Café V Lese.

English

Sensitive island singer-songwriting, strong melodies and a voice that cuts deep below the skin to where the human soul can be sensed, one of the most interesting discoveries of the alt-pop scene of recent years, the British duo Seafret, are coming to Brno for the first time. When God was handing out gifts, singer Jack Sedman and guitarist Harry Draper had to be pretty close by. The talented duo, established in London, has everything – charismatic poster-like faces, sensitive musical skill, but there’s more to it than this, as best evidenced by the tens of millions of listens on Spotify and YouTube. The creation of Seafret stands on the legacy of classical folk music. However, it is the interwoven sensitive electronic elements which complement the melancholy and urgency of their compositions.Since the release of their debut Tell Me It's Real, the band has started publishing fragments of new songs which signal the birth of an, as yet, unconfirmed album. Seafret is now preparing to come to Brno with this mysterious material.

 

teepee

Hudba teepee by šla označit jako ojedinělá kombinace dreampopu a indie folku s odkazem na kapely jako Republic of Two nebo zahraniční Oh Wonder. Zasněná kombinace vokálů této dvojice
vás nenechá na pochybách, že se jedná o velký objev české nezávislé scény. Mládí obou členů kapely pak slibuje, že se kapela v budoucnu posune ještě dále.
Zvuk teepee je definován akustickou kytarou zpěváka Masona doplňovaný křehkými tóny elektrické kytary, které obstarává zpívající kytaristka Tereza. Některé písně jsou také doplněny samply a syntetickými zvuky, které značí, kam bude kapela ve své tvorbě dále směřovat. Anglické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely.

Web www.teep.ee
Facebook www.facebok.com/teepeeband
Soundcloud www.soundcloud.com/teepeeband
Bandzone www.bandzone.cz/teepeeband
Instagram www.instagram.com/teepeeband
Youtube www.youtube.com/teepeeband