Premiéra SURFR Movie

Zařazeno v Kino

FB událost
Pátek Červen
15
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 120 Kč
  • cena na místě: 150 Kč

Premiéra SURFR Movie, českého surfového filmu online magazínu Freeride.cz, ve kterém uvidíte "českej surfing se vším všudy". Z prostředí Bali, Sumbawy a Mentavajských ostrovů představí kromě kvalitního surfingu tuzemských borců vše, co doprovází cestu za vlnami.

Přidejte se k události na facebooku. 

Na promítání filmu bychom vás nezvali bez podpory našich parťáků, kterými jsou Quiksilver, SNOWBOARD ZEZULA, Yi Technology Europe, purecoco.cz a Surfskates CZ. A především pak díky 421 přispěvatelům HitHit kampaně, kteří se osobně do projektu zapojili a pomohli nám vybrat zbývající finance na dokončení filmu!

HARMONOGRAM AKCE 
21.00 DOOR OPEN
22.30 PREMIÉRA SURFR MOVIE
23.30 DJ'S HLAVA & CYPER SOUND
DJ HLAVA DJ Cyper Sound

DALŠÍ PROGRAM 
- Jack Daniel's Tennessee Whiskey bar
- SURFR merchandise by Merch4U
- soutěž na podiu o mega ceny
- předávání odměn za support v HitHit kampani
- výstava fotek z natáčení filmu by Marek Štefech

 

SURFR Movie je nový český surfový film online magazínu Freeride.cz. Snímek od surfařů nejen pro surfaře z prostředí Bali a okolních ostrovů ukazuje rozdíly mezi obecnými představami a realitou surfování. SURFR je zároveň YouTube kanál, kde pravidelně vycházejí vlogy o natáčení filmu, životě českých surfařů na Bali, ve kterých najdete i tipy a triky pro začátečníky. Odkaz na YT kanál: 

 

Cílem filmu je zachytit současnou úroveň českého surfingu, a proto byli na natáčení pozváni zkušení jezdci, kteří na Bali přiletěli nejen z Čech, ale i Mongolska, Austrálie či Nového Zélandu. Kvalitu záběrů tak zaručí jezdci jako Jan Klvaňa (mistr ČR a SR v surfingu 2012, 2015 a 2017), Robert Chadim, Lukáš Tomšů (mistr 2016), Lenka Srncová (mistryně 2017), Matěj Černý, Petr Novotný, Jakub Michna, Honza Smička (mistr 2013 a 2014), Matyáš Menšík (mistr 2014), Tadeáš Kopča, Hynek Kvapil, Aleš Tůma, Míla Brzák nebo Marek Plecitý.

,,Heslem ‘Českej surfing se vším všudy!’ chceme ukázat, že surfování není jen pohoda na pláži a vítr ve slaných vlasech během jízdy v perfektním závoji křišťálově čisté vlny. Cílem je totiž zachytit i negativní aspekty doprovázející surfing. Chceme také ukázat, že na naše poměry tu máme surfaře a surfařky, kteří mají co předvést. Pokusit se vám skrze milióny osvětlených pixelů zprostředkovat ty nenapodobitelné pocity, které jedině surf a oceán poskytují. Naprat do vás všechnu tu akci, imaginárně vám vpíchnout adrenalin smíchanej s kapkou slané vody, poslat vám trochu toho blahodárného slunce, které u nás mnohdy chybí. Surfing je silně návyková aktivita a připravte se na to, že náš film bude taky!” říká hlavní tvůrce projektu Jakub Michna.

Zájem o surfing i česká surfová komunita postupně rostou, a proto chce SURFR nabídnout více domácího obsahu. Proč tu nevznikají pořádná videa, víc fotek a příběhů? Přitom v Čechách už je několik desítek surfařů, kteří se tomuto adrenalinovému sportu věnují léta. Pochopitelně kvůli nedostatku vln nejde surfing provozovat v naší zemi. Proto natáčení probíhalo na Bali a okolních ostrovech, kde většina nejlepších surfařů z Česka dlouhodobě žije nebo přijeli za účelem natáčení ze všech koutů světa. Zároveň ostrovy Indonésie nabízí neuvěřitelné scenérie pro natáčení, a to i z vody či ze vzduchu. Hlavním kameramanem projektu je Jan Sluka, který se již delší dobu věnuje natáčení surfingu. Postaral se o záběry “z pláže” a zároveň dokázal i pilotovat dron. Dále tým doplnili podvodní kameraman Dan Nekvasil a fotograf Marek Štefech. O další materiál se postarali kameramani Balint Hambalko, Jan Adam a fotografové Zdeněk Zatloukal a Gabriela Činková.

Film a HitHit kampaň dále podpořili Demon Surfboards, SP boarding, Amazinc Skincare, Urbanlux.cz, Salty Kiss Sri Lanka, Bali Bio Villas, Surfhouse Bali, Riviera House, Nunui Bali, Pražskej serfovej klub, Joshua District, Olympus CZ & SK, Mr.Beak, Nectar Sunglasses, Gipsytrip.cz, SurfandTravel.cz.