VYPRODÁNO Dub FX & Mr Woodnote

Zařazeno v DnB, Reggae

FB událost
Úterý Listopad
20
2018
  • otevíráme: 19:00
  • start: 20:30
  • cena předprodej: 480 Kč

Co dokáže člověk jen s pomocí úst a pár elektronických mašinek? Dub FX léta dokazuje, že je to víc než dost pro hudební show, na které protančíte kecky. Svou výbušnou směsicí dub & reggae, triphopu a drum and bass míní opět uhranout české publikum. Přiveze aktuální album Thinking Clear a čerstvé singly z připravované nové desky.

Přidejte se k události na facebooku.

Nejlepší antidepresivum na tíživou podzimní depku!

LINE-UP
19:00 doors
19:30 DJ Draft
20:30 - 23:00 Dub FX & Mr. Woodnote
afterparty Sayko

See English below

 

 

Australský performer je ztělesněním hudební nezávislosti. Benjamin Standford aka Dub FX si od prvních buskerských krůčků žije svůj sen o cestování a živém hraní po celém světě. Přitom se jen tak mimochodem vypracoval do pozice jednoho z nejžádanějších koncertních hudebníků současnosti. Se třemi úspěšnými sólovými alby, stovkami miliónů views na Youtube a tisícovkami fanoušků po celém světě se Standfordův sen naplnil nad okraj.

 

Poslední deska Thinking Clear je pro Standforda splněným snem. Nahrávka vznikala v jeho nově dostavěném domácím studiu v lesích nedaleko Melbourne. Svou dosud nejpestřejší hudební kolekci Standford skládal poprvé spolu s kapelou. „Po koncertní šňůře, kterou jsme odehráli ve třech, jsme se zavřeli společně do studia a všechno to probíhalo přirozeně. Ti kluci znají mé publikum a rozumí tomu, o co se snažím,“ popsal serveru Indieberlin. Nejnovější singly Dub FX jako Listening, Radiant Star (se Sahidou Apsara) nebo Skylarking Dubplate (spolu s legendárním Horacem Andy, spolupracovníkem Massive Attack) potvrzují trend bohatší instrumentace. Aktuální tracky však zároveň signalizují muzikantův návrat k reggae kořenům a samostatnému vystupování.

Benjamin Standford začínal s hudbou na přelomu milénia v kytarových N.O.N. Už na jejich jediné nahrávce Exeunt Omnes (2004) je možné rozpoznat pozdější Standfordovu bohatou žánrovou základnu. V roce 2006 opouští Melbourne a vyráží do Evropy, kde začíná jeho sólová kariéra jako Dub FX. „Můj plán byl nikdy nevybouchnout, prostě cestovat a neustále tak čerpat inspiraci,“ zavzpomínal na začátky, kdy jako busker na ulicích překvapoval kolemjdoucí svými živými performancemi. Prvním hudebním domovem se pro Dub FX stala Británie, která v nultých letech stále jela na vlně triphopové mánie.

 


V roce 2007 vydává Dub FX premiérovou desku, která vznikla z nahrávek pouličního hraní. Následovala první regulérní řadová alba Everythinks a Ripple (2009) a A Crossworlds (v rámci projektu Kila Mega Giga Tera spolu se Siriusem). Diskografii později doplnila Theory of Harmony (2013) a zatím poslední deska Thinking Clear (2016). O více než dekádu trvající kariéře Dub FX vznikl i filmový dokument. Standford přitom kromě vlastní tvorby produkuje také hudbu pro jiné muzikanty. K tomu dopomáhá i label Convoyunltd, který funguje jako platforma pro tvorbu Dub FX a spřátelených umělců.

 

ENG

What can a man do with his mouth and a couple of electronic machines his only help? Benjamin Standford aka Dub FX proves that this is more than enough for a music show where you can dance your feet off. His firey mixture of dub & reggae, triphop and drum and bass intend to again bewitch a  Czech audience. This Australian performer is the embodiment of musical independence. From his first steps as a busker, Dub FX has lived his dream of travelling and playing live around the world. Along the way he has worked himself into the position of one of the most desirable concert musicians of the present day. With three successful solo albums, hundreds of millions of views on YouTube and thousands of fans around the world, Stanford’s dream has been more than fulfilled. The next stop on his endless musical pilgrimage will be in Brno on 20th November Brno, where he will bring his current  album Thinking Clear and the latest singles from his forthcoming new release. You can look forward to a quirky mix of Afro and Latino genres – the best antidepressant to an autumn depression.

Discography:

2007 - Live in the Street
2009 - Everythinks a Ripple
2010 - A Crossworlds (spolu se Siriusem v projektu Kila Mega Giga Tera)
2013 - Theory of Harmony
2016 - Thinking Clear

Mr Woodnote
V Bristolu usazený saxofonista, skladatel a producent je dlouholetý spolupracovník Dub FX. Spojuje je vášeň pro improvizované živé performance postavené na kouzlu beatboxu, smyček a živých nástrojů. V případě Mr Woodnote jde zejména o klasický a elektrický saxofon. Na kontě má tři nahrávky a pravidelně vystupuje na velkých festivalech včetně Glastonbury, BoomTown, nebo Shambala. Spolu s dalšími dvěma hudebníky a vokalisty tvoří projekt The Most Trio, který spojuje hip-hop a funk.