MARPO & TroubleGang

Zařazeno v Hip-Hop, Rap

FB událost
Středa Březen
14
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 250 Kč

Speciální večer s velkou autogramiádou, koncertem, kde zazní nový album i top pecky a závěr večera bude "Party by TroubleGang" - DJs, kteří z vás vytřesou duši!

Přidejte se k události na facebooku.

Přijď si nás užít naposledy v intimní klubové atmosféře před květnovým zbouráním O2 areny!

AUTOGRAMIÁDA NOVÉHO ALBA
MARPO & TROUBLEGANG LIVE
PARTY DJs

 

Marpo je český rapper a bývalý člen Charakter crew, vystupoval v seskupení Marpo & Mc Wohnout, nyní koncertuje jen se svou crew TroubleGang. Zároveň je bývalým bubeníkem kapely Chinaski. 

Ota “Marpo“ Petřina se narodil roku 1985. S rapem začal ve třinácti letech. Tehdy měl mikrofon za pár korun, nahrával si na magnetofon a koncerty hrál jen pro pár lidí. V tomto období Marpo vydal tři neoficiální CD v angličtině – Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol.1 a Verbal Expression Vol. 2.

O několik let později založil Marpo spolu s MC Wohnoutem, Oerem, Shareemem a DJ Paickem kapelu Charakter. Skupina postupně prošla personálními změnami, až se sestava ustálila na trojici Marpo, Wohnout a Dj Paick.

 

To už se nacházíme v roce 2005, kdy dochází k setkání s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, který Marpovi vyprodukoval desku PŮVOD UMĚNÍ. Té se prodalo okolo 1000 kusů. Na desce hostovali např.: Outhere z New Jersey, Gipsy, Hugo Toxxx nebo MC Wohnout.

Půl roku po svém debutu se Marpo zúčastnil největšího rap battlu v historii CZ rapu – RAP FIGHT VOL. 1 o 50 000 Kč. Zde Marpo spolu s Tafrobem vyhráli a zároveň porazili MC´s jako jsou Phat, Čistychov nebo Gipsy. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King Final Rap Fight o 100 000,- Czk, kde Marpo s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou.

 

2006
Dva měsíce po finále vydává Marpo desku MARPOKALYPSA, kterou opět produkoval Gipsy. Jako hosté se na desce objevili Outhere (New Jersey – NJ), Drift (NJ), Skandoe (Californie) a Hard Target (FL). Z CZ/SK se na desce podíleli MC Wohnout, Gipsy a DZK (Slovensko). Po jejím vydání se rozpadá Charakter a z původních pěti členů tak zbylo jen duo Marpo & Wohnout. Během turné k desce, ke kterému si Marpo pozval americkou Black Ops (Hard Target a Chief) byla nahrána mixtape s názvem BANG VOL.1, která vychází v únoru. V tu samou dobu Marpo vyhrává cenu TV ÓČKO v kategorii hip-hop z rok 2006.

2007
V téhož roku podepisuje smlouvu s Universal Music. Následuje turné k Bang Mixtape. Sestava se oproti předchozí šńůře rozrostla o finského producenta Kfieda.
Na podzim Marpo zakládá vlastní label Musiclovers (http://www.musiclovers.cz). Koncem října vychází deska RAPSTAR (prodej 3000 ks). O hlavní produkci se postaral Kfied, o mastering Gipsy. Album se pokřtilo v pražském Roxy a v roce 2008 následuje turné a koncerty společně s DJ Acmem a kytaristou 4Pym.

2008
Marpo se stává právoplatným členem kapely Chinaski na pozici bubeníka s kterou vydává v roce 2010 zlatou desku Není na co čekat.

2010
Marpo vydal své 4té solové album s názvem Knockout, jež bylo komplet nahráno a smícháno ve Spring Hill na Floridě. O master se postaral Glenn Schick z GS Mastering z Atlanty. Singl Já,sám a moje druhý já byl na první příčce T-Music Chart. Deska byla pokřtěna za účasti živé kapely v Lucerna Music Baru. Téhož roku Marpo vyhrává jako historicky první rapper po 2 cenu televize Óčko v kategorii hiphop.

2011
V současnosti Marpo nahrává novou desku s Wohnoutem, která vyjde na vánoce. Do toho bubnuje ve skupině Chinaski a věnuje se thajskému boxu, v němž je vicemistr republiky. Marpo zakladá společně s Wohnout, Bokym, 4Pym, Ondrou Škochem a Zděnkem Urbanovským kapelu Full Blooded Mutt aka FBM. Pilotní singl s názvem Šáhnu na tvůj svět rotuje na TV Óčko.

2012
Marpo vydal spolu s Wohnoutem dlouho očekávané 352EP s featama od IronKapa a Hard Targeta. Marpo se stal členem PVP Labelu.

 

2013
30 září vychází 5té studiové album s názvem R!OT následováno komplet vyprodanym tour!

2014 - Vyprodaný koncert v Praze v SaSaZu nasledováno "Náš Hood" Tour
2015 - Vychází deska TroubleGang
2016 - 29.2. Lone Survivor