Lenka Dusilová & Baromantika

Zařazeno v Pop, Alternativa

FB událost
Středa Únor
28
2018
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 290 Kč
  • cena na místě: 350 Kč

Pražské indie popové seskupení Baromantika v čele s držitelkou šesti hudebních cen Anděl Lenkou Dusilovou na Flédě představí vyzrálý hudební dialog osobního písničkářství a elektroniky.

Přidejte se k události na facebooku.

HARMONOGRAM
19:00 otevření klubu
20:30 Lenka Dusilová & Baromantika

Kapela Baromantika je založena na kreativní autorské spolupráci a souznění muzikantských duší Lenky Dusilové a výrazných osobností české hudební scény Beaty Hlavenkové, Viliama Béreše, Patricka Karpentského a Martina Nováka.

PŘEDPRODEJ: 290 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

 

Baromantika uchvacuje kritiky i široké publikum, mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Mistrné prolnutí vokálu Lenky Dusilové s elektronikou, tribálními beaty, jazzovým backgroundem spoluhráčů, prvky současné kompozice a dubstepu vtiskává skladbám rozpoznatelný rukopis. Na posledním albu kapely Baromantika nazvaném V hodině smrti spolupracovalo mnoho dalších osobností, mimo jiné David Koller (Tichá - Černá), Dan Bárta (Snad jen), Miloš Dvořáček, Justin Lavash (Mayday) nebo Oskar Török. Za albem, jenž citlivě zpracovává tematiku smrti, narození a nejasných hranicích mezi nimi, stojí perfektní producentská práce mistrů zvuku Milana Cimfeho a Pavla Karlíka z nahrávacího studia Sono.

 

Lenka Dusilová není zvyklá stagnovat nebo se opakovat. Věčně hledající osobnost české hudební scény se z šestnáctileté zpěvačky s vynikajícím vokálem a nakažlivou energií postupně proměnila v hvězdu českého poprockového mainstreamu, aby se od něj vzápětí vzdálila a oklikou přes jazzově laděný projekt Eternal Seekers posunula k osobnějšímu a vrstevnatějšímu elektronickému stylu projektu Baromantika. V němž svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků, díky nimž opět redefinuje vlastní hudební identitu.

 

www.lenkad.com
www.facebook.com/lenka.dusilova.fanpage/
www.youtube.com/channel/UCNHksF8FtBGUWdrHmeNz84w


Diskografie:
Lenka Dusilová & Baromantika: V hodině smrti (2014)
Lenka Dusilová & Baromantika: Live at Café v lese (2013)
Baromantika (2011)

Složení:
Lenka Dusilová – zpěv, akustická kytara, loops
Beata Hlavenková – klávesové nástroje, vokály
Patrick Karpentski – elektrická a basová kytara
Viliam Béreš /Matěj Belko – klávesové nástroje, samply, kotle
Martin Novák / Michal Daněk – bicí, samply

 MEDIÁLNÍ PARTNEŘI