Mňága a Žďorp

Zařazeno v Rock

FB událost
Čtvrtek Duben
12
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 250 Kč

Po loňském vyprodaném koncertě se vrací legendární valašští bardi Mňága a Žďorp na Flédu s deskou Třínohý pes. Těšte se na nové vály a nezaměnitelný hudební dialog trojkytary a saxofonu.

Přidejte se k události na facebooku

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

HARMONOGRAM
19,00 Doors
20,30 Mňága a Žďorp
22,00 Afterparty DJ Cliché

 


Loni Mňága začala vystupovat s novým bubeníkem Marcelem Gabrielem ze Zlína. V předchozích letech hrával s Vlastou Redlem, Druhou trávou nebo s kapelou Buty.

Mňága a Žďorp
Kapela z Valašského Meziříčí působící na české hudební scéně od roku 1983 vznikala pod vedením zpěváka a kytaristy Petra Fialy. Trvalo osm let, než vyplula z Moravy nenápadná nahrávka „Made In Valmez" od skupiny s podivným názvem, jež v sobě mísila kouzelnou poetiku všednosti a zdravé lidskosti.

 

Do povědomí se kapela zapsala hity jako Hodinový hotel, Písnička pro tebe nebo Klec v kleci. Od té doby uplynula řada let, během kterých kapela vydala 15 desek hořkosladkých songů nezaměnitelného rukopisu. Naposledy Mňága překvapila deskou nahranou v Číně, na kterou ji přispěli půl milionem korun její fanoušci. Album „Made in China“ (2014) i přes netradiční místo nahrávání nezapře rázovitý smysl pro ironii a veselého ducha valašské kapely.

www.mnaga.cz/