Kvelertak (NOR)

Zařazeno v Rock, Metal, Hardcore

FB událost
Úterý Duben
03
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 350 Kč
  • cena na místě: 400 Kč

Temné severské běsnění, řezavé kytary, agresivní bicí, vikinský řev a zpěvák s vycpanou sovou na hlavě. Norští hardrockoví neurvalci jsou schopni rozpoutat temnou živelnou jízdu. Support: SIBIIR

Přidejte se k události na facebooku.

Úderné skladby v norštině, které jsou výsledkem kombinace rock'n'rollu nasáklého black metalem a punk rockem, zajistili Kvelertak pozici jedné z nejoceňovanějších spolků tvrdé muziky současnosti. Vloni vydali nové album Nattesferd, které vám představí naživo. Jako host vystoupí na brněnském koncertu Kvelertak také spřátelený norský projekt SIBIIR. Kapela vznikla v roce 2014 v Oslu, a podobně jako jejich zkušenější kolegové Kvelertak si nevystačila se zavedenými žánrovými mantinely. Jejich hardcorem inspirovaná technicky propracovaná metalová tvorba čítá tři EP a také aktuální debutové album Sibiir (2016). To zařadilo SIBIIR mezi nejzajímavější čerstvá jména tvrdé skandinávské kytarové scény.

PŘEDPRODEJ: 350 Kč (+ poplatky sítě) / na místě 400 Kč
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

Line-up
20.00 Doors
21.00-21.40 SIBIIR
22.00-23.30 Kvelertak

 

Název Nattesferd v překladu znamená Noční putování. Zpěvák Erlend Hjelvik říká: ,,Myslím, že to celkem dobře popisuje všechny skladby vcelku. Deska je taková pouť a texty jsou pěkně temné, takže to funguje. A taky mi to připomíná nejlepší desku Rush – Fly By Night—Noční let!”

Úspěch kapely dokazuje i jejich uznání od respektovaných hudebních médií. Rolling Stone umístil jejich druhé album Meir na #2 ve své hitparádě 20 Best Metal Albums of 2013 a jmenoval Nattesferd jedním z 25 nejočekávanějších metalových alb roku 2016. Pitchfork, Spin, The Quietus, Decibel, BBC Music a další servery a časopisy pěly na kapelu ódy. Kvelertak předskakovali v Norsku Foo Fighters, mezi jejich fanoušky patří Metallica a hráli například se Slayer, Mastodon, Gojirou a Anthrax.

 

Skupina vznikla v roce 2007 ve Stavangeru. Skládá se ze šesti členů - zpěvák Erlend Hjelvik, kytaristé Vidar Landa, Bjarte Lund Rolland a Maciek Ofstad, baskytarista Marvin Nygaard a bubeník Kjetil Gjermundrød. První album Kvelertak vydali v roce 2010 prostřednictvím norského vydavatelství Indie Recordings. V Norsku získalo album ocenění Zlatá deska za prodej více než 15 000 ks.
V březnu roku 2011 získala skupina dvojnásobné domácí hudební ocenění Spellemannprisen v kategoriích „Nejlepší nováček“ a „Nejlepší rocková skupina“. Píseň Mjød byla použita jako hudební podklad závěrečných titulků ve filmu Lovec trolů.
Druhé studiové album Meir získalo další ocenění Spellemannprisen v kategorii Metal.

 

 

https://www.facebook.com/Kvelertak/
http://kvelertak.com/
https://www.youtube.com/user/kvelertak
https://open.spotify.com/artist/0VE0GTaTSeeGSzrQpLmeb9

Discografie:
Nattesferd (2016)
Meir (2013)
Kvelertak (2010)