Echoes: The Toxic Avenger (FR)

Zařazeno v Elektronika, Techno, Punk, Vše, House, ECHOES

FB událost
Pátek Březen
16
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 300 Kč
  • cena na místě: 350 Kč

Headlinerem březnových Echoes bude francouzský DJ a producent EDM Simon Delacroix. Sex Pistols v elektronickém vydání, Iggy Pop 21. století a Alan Vega současnosti představí průřez desetiletou tvorbou v rámci výročního turné 10 Years.

Přidejte se k události na facebooku

LINE-UP
21:00 The doors

Bar stage
21:00 Kosmic Skaut (ÉTER Podcasts)
1:30 Joshek (festival Rosnička)

Main stage
23:00 Levi ( KOSMOSPIEL)
24:00 The Toxic Avenger (FR)

PŘEDPRODEJ: 300 Kč (+ poplatky sítě) / na místě 350 Kč
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Po účasti na Colours of Ostrava vystoupí poprvé v českém klubovém prostředí. Přiveze agresivní, ale melodické elektro, z něhož čiší něco temného a zároveň nás nutí k tanci. Show doplní speciální světla a videoprojekce. Účast povinná nejen pro milovníky Daft Punk a Justice.


The Toxic Avenger odstartoval svou hudební kariéru nesmrtelným trackem Superheroes na internetu, kde ho objevilo americké vydavatelství IHEARTCOMIX a do 14 dní s ním podepsalo smlouvu. Toxikova tvorba od začátku vychází ze skvělé znalosti světové populární hudby 20. století, za kterou vděčí svému otci (fotografovi), který mu z cest posílal a vozil desky. Jeho agresivní, ale melodické elektro s rockovými prvky přemosťuje propast mezi anglickým popem, americkým rockem a francouzským a americkým tanečním elektrem. Má blízko k hip hopu a často spolupracuje s domácími rappery (Orelsan, Disiz). V klipu N’Importe Comment (více než 3 miliony zhlédnutí), který natočil s Orelsanem, domyslel a do skutečnosti převedl facebookovou realitu. Hudební televize M6 o něm natočila dokument SuperHero 2.0 (2011).

Proslavil se albem Angst (2011), které natáčel v Maroku. Simon se tam necítil dobře a tento znepokojivý pocit se mu podařilo dostat i na desku, která se stala součástí korpusu světové techno klasiky. Inspirují ho filmy všeho druhu. Za svůj umělecký pseudonym vděčí kultovnímu béčkovému horroru Lloyda Kauffmana The Toxic Avenger (1984) a masku, v níž dříve (do roku 2009) vystupoval, si vypůjčil z filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. stejného režiséra. Podílel se na platinovou deskou oceněném soundtracku k francouzskému snímku Comment C’est Loin. Je držitelem prestižní ceny Ping Award 2016 za hudbu k virální videohře Furi.

V listopadu 2017 dokončil epickou hudební trilogii Globe a v současnosti skládá hudbu k celovečernímu animovanému filmu MUTAFUKAZ, který do evropských, japonských a amerických kin vstoupí na jaře 2018.

www.thetoxicavenger.tv
soundcloud.com/thetoxicavenger
www.facebook.com/TheToxicAvengertheband

Zásadní skladby:
Escape remix by The Boody Beetroots (2008)
Toxic is Dead (2009)
N’importe Comment feat. Orelsan (2010)
Angst One (2011)
Romance and Cigarettes feat. José Reis Fontao (2013)
Artificial Lights (2013) feat. Disiz
Speed feat. Ylva Falk (2014)
Over Me/Mob (2015)
Kids (2016)
Bleach (2017)