Ghost of You - Black Yoga release party & Repetitor (SRB) & The Ills

Zařazeno v Pop, Alternativa, Indie

FB událost
Čtvrtek Březen
15
  • start: 19:30
  • cena předprodej: 150 Kč
  • cena na místě: 180 Kč

Křest dlouho očekávaného druhého alba brněnské psych-popové senzace Ghost of You. Support Repetitor a The Ills

Přidejte se k události na facebooku.

Brněnská psych-popová naděje Ghost of You vydává dlouho očekávané druhé studiové album s názvem Black Yoga. Posouvá se na něm dál k elektronickému zvuku, aniž by cokoli ztrácela ze své postrockové syrovosti. Jedinečný koncert se světelnou show, kterou Ghost of You v letošním roce ukázali na holandském Eurosonicu i na slovenské Pohodě.

LINE-UP
19:30 doors
20:15 The Ills
21:30 Repetitor
22:45 Ghost of You
afterparty Hnát the DJ (Herna)

PŘEDPRODEJgoout.cz / na místě 180 Kč

1. vlna předprodeje 50 lístků za 100 Kč
2. vlna předprodeje za 120 Kč
3. vlna předprodeje za 140 Kč
4. vlna předprodeje za 150 Kč

 

Brněnská kapela Ghost of You není na české alternativní scéně žádným nováčkem. Má za sebou sérii koncertů v Londýně, vystoupení na festivalech Eurosonic, Sziged, Pohoda, Beseda u Bigbítu, Banát, Colours of Ostrava nebo Metronom, kde si své fanoušky rychle získala svou pověstnou energií, postrockovým zvukem, nakažlivým psychedelickým popem a texty s osobní lyrikou. Po úspěšném debutovém albu Glacier and the City (2015) přichází se svou druhou studiovou nahrávkou Black Yoga, kterou pokřtí na Flédě. „Toto album je v mnohém jiné, ale energie zůstává stejná. Použili jsme jiné nástroje, více experimentovali. Teď jsme dokončili nový koncertní set, kde jsme vedle sebe postavili nové album a část alba prvního. Zjistili jsme, že dohromady to funguje skvěle,“ prozradil bubeník kapely Michal Janík.

 

Stejně jako první album, které Ghost of You pevně ukotvilo na domácí alternativní scéně, také nahrávka Black Yoga (2018) vznikala pod zkušeným dohledem producenta Ondřeje Ježka. Tentokrát si k němu kapela místo hotových písniček do studia přinesla spíš jednotlivé motivy a nápady. Kromě dvou skladeb tak deska vznikala až ve studiu. Výsledná zvuková rozmanitost je osobitým prolnutím psychedelického popu, artrocku, elektronických zvuků, místy až epileptických bicích a expresivního zpěvu Tomáše Novohradského. „Black Yoga pro nás představuje jakousi konfrontaci se svým špatným já. Je to cvičení, z jehož spárů je těžké se dostat. Dobrovolně ničíš sebe sama i své okolí. Každý po svém a každý trochu jinak,“ vysvětlují členové kapely. Komplexní, ledově chladný zvuk, rychle se měnící rytmus, střídání hlasitých až řvavých refrénů s klidnými mezihrami, to jsou noví, ještě syrovější Ghost of You, dnes jedna z nejskloňovanějších alternativních formací na domácí scéně.

Support: Repetitor

Získali pověst téměř nedobytné kapely, když realizaci jejich vystoupení v poslední době kazily nejrůznější nenadálé příhody. Návštěvníci Flédy tak mají tak jedinečnou příležitost naživo vidět jednu z nejúspěšnějších balkánských rockových skupin, která se hlásí k odkazu alternativního garage rocku raných Mudhoney, Sonic Youth, Pixies nebo Black Sabbath.

 

The Ills z Bratislavy, post-rock, experimental, shoegaze, prog-rock