Doldrums (CA) - ZRUŠENO

Zařazeno v Pop, Elektronika, Indie

FB událost
Neděle Listopad
05
2017
  • start: 20:00

Koncert zrušen.

KONCERT ZRUŠEN

 

Doldrums je elektronický projekt mladého kanadského muzikanta a DIY producenta, zpěváka a vizuálního umělce Airicka Ashera Woodheada. Poprvé se na montrealské hudební scéně objevil v roce 2010. Původně sólový projekt se v živých vystoupeních rozrostl v trio, které v současnosti doplňují art punková hudebnice Petra Glynt a Tobias Rochman z post-punk elektronického dua Pelada.

 

Doldrums patří k hudebnímu hnutí DIY. Woodhead si sám obstarává produkci, vokály i hudbu, v níž propojuje různé aspekty elektronických sekvencí s nasamplovanými zvuky do hypnotických elektro-popových struktur. Barvitou samplovou koláž na koncertech doplňují živé bicí a perkusové nástroje. Atmosféru koncertu umocňuje androgynní Woodheadův kontratenor připomínající Grimes nebo Björk. Jako textař se Woodhead zamýšlí nad současným vztahem mezi člověkem a strojem a vzájemnými mezilidskými vztahy. Promítá do nich psychedelické a surrealistické představy v narativní formě. Pro jeho tvorbu je příznačný akcent na ryzí, euforickou, v jádru dětinskou energii a senzitivitu.

 

30. června 2017 vyšlo třetí studiové dlouhohrající album Doldrums nazvané Esc. Woodheadův nejvyzrálejší počin sbírá pozitivní ohlasy významných světových hudebních portálů. Zatímco debutové album Lesser Evil vykazovalo silné vlivy indie kapel jako Cocteau Twins a Animal Collective, Esc zůstává pevně zakořeněný v industriální estetice. Křik a výkřiky charakterizující počáteční fáze Woodheadova zpěvu se změnily na sofistikovanější vokály, které kontrastují s nervózní a překvapivou instrumentální podobou skladeb. Dynamika vyplývající z tohoto kontrastu je páteřní osou celého alba. I v momentech, kdy se Woodheadova hudební produkce záměrně překlápí do paranoidní a nejisté roviny, jeho hlas zůstává odhodlaný a silný.

 


Diskografie
Lesser Evil (2013)
The Air Conditioned Nightmare (2015)
Esc (2017)

www.facebook.com/endlessdoldrums/
soundcloud.com/doldrumss