The Gangnails - Grand Prix Tattoo - Djs Tchichiman & Bop

Zařazeno v Rock, Punk

FB událost
Sobota Říjen
21
  • start: 19:00
  • cena na místě: 140 Kč

Gangnails Great rock'n'roll swindle anebo oficiální afterparty Tattoo GRAND PRIX BRNO 2017.

Přidejte se k události na facebooku.

Vstup pro návštěvníky Tattoo grand prix 100 Kč pro ostatní 140 Kč.

19:00-21:00 Rock'n'rollová tančírna BACK TO FIFTIES/Dj Bop
21:30-23:00 The Gangnails
23:00-0:00 Dj Tchichiman
0:05-1:00 Dj Bop/půlnoční rock'n'rollová tančírna
1:00-??? Dj Tchichiman
Po celý večer fifties projekce Biograf

THE GANGNAILS vznikli na přelomu roku 2000 a 2001, založeni rytmickou sekcí právě rozpadlé rockabilly kapely CRAZY WHEELS Matějem a Ferencem, doplněna o neokoukané tváře v podobě zpěváka Adama a kytaristy Krustyho. Stylově kapela od počátků mixuje prvky klasického punku, rockabilly a živelnost původního rock’n’rollu, ve svůj vlastní hudební koktejl. V lednu 2004 natáčí své první album s názvem Taste it!. V průběhu natáčení prvního alba přichází do kapely posila v podobě dalšího kytaristy. Tím se stává Vasil / Bývalý člen Kečup, Garáž, Bobcats/.


Kapela intenzivně koncertuje jak samostatně tak i po boku zahraničních kapel. Na jaře roku 2005 vystřídal Krustyho Jenda a vzniká druhé album Can their Pussies do the dog? vydané kapelou ve vlastním nákladu. Druhé album doplněné o několik songů z debutu vychází o rok později pod názvem The Gangnails na Kalifornském labelu Dr.Acula Records.


Kapela intenzivně koncertuje jak v Česku, tak i v zahraničí. V závěru roku 2007 odchází původní bubeník a krátce na to i druhý kytarista. Na post bubeníka nastupuje Martin / ex člen kapel Zelení kanibalové, Stepson, Clean Slate, Die Outsiders, Underfire a dalších/ a sestava se redukuje na čtveřici. V nové podobě se kapela vrací na podia na jaře 2008, kdy za průběžného koncertování, pozvolna vzniká materiál na třetí řadové album. Po zúžení výběru nápadů z toho co se nahromadilo za posledních několik let, začíná kapela konečně nahrávat v únoru 2011 ve svém oblíbeném Professional Sound Studiu za dohledu Pavla „Kuře“ Hejče. Čtrnácti songová deska Bullets in the Underground vychází v CD podobě v červnu 2011, vinyl následuje s nepatrným zpožděním. Obojí opět ve vlastní režii kapely na GANGNAILS RECORDS. Album reflektuje současný sound kapely ve kterém se mísí jak punk s rockabilly, tak i odkazy na garáž rock a surf se špetkou new wave.

V rámci večera proběhne i rock'n'rollová tančírna pod taktovkou DJ Bopa.

Po koncertě se chopí přenosek gramofonů DJ Tchichiman.