ECHOES: Max Cooper live (UK) & François Svalis & Sonority

Zařazeno v Elektronika, Techno, Vše, ECHOES

FB událost
Pátek Listopad
03
2017
  • start: 21:00
  • cena předprodej: 400 Kč
  • cena na místě: 450 Kč

Headlinerem listopadových Echoes bude britský producent elektronické hudby MAX COOPER. Tvůrce inteligentní taneční hudby a hvězda Electronic Stage festivalu Colours of Ostrava představí aktuální live show, která unikátně spojuje hudbu, vědu a vizuální umění.

Přidejte se k události na Facebooku

PŘEDPRODEJ: 400 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
SMSTICKET.cz 
► GOOUT.cz

LINE-UP
21:00 doors
21:00 - 23:00 Levi (bar stage)
23:00 - 00:00 Francois Svalis
00:00 - 02:00 Max Cooper
02:00 - 03:00 Sonority
03:00 - ??? Psj (bar stage)

Max Cooper je zkušený hudební producent (na scéně od roku 2007), jenž má na kontě dvě dlouhohrající desky (Human, 2014; Emergence, 2016) a celou řadu menších nebo větších EP a remixů umělců jako Hot Chip. Jeho živá DJ performance se v roce 2012 objevila na seznamu 20 nejlepších vystoupení v žebříčku Resident Advisor. Účinkoval na mnoha festivalech jako Glastonbury, Fuji Rock, Bestival, Latitude, Awakenings, MUTEK, Amsterdam Dance Event nebo Decibel. Je citlivým tvůrcem inteligentní taneční hudby (IDM), v níž osciluje mezi lyrickou duchovností a epickou, arkticky chladnou zvukovou krajinou.

Tvorbu Maxe Coopera zásadně ovlivnil vrstevnatý zvuk Jona Hopkinse, chladná nostalgie Ólafura Arnaldse, chmurná poetičnost Sigur Rós a nekonečné ambientní pasáže Aphexe Twina. Podobně jako Burial, jehož vliv je slyšet na posledním albu Emergence, začínal hip-hopovými beaty a postupně přecházel od jasně daných pravidel tohoto žánru k mnohem rozostřenějším a obsahovějším, přesto však stále ještě dost „pravidelným“ rytmickým sekvencím. Snad i proto je jeho hudba tak prostorová, široká, otevřená, neohraničená, stejně jako animalistická, naplněná drobným pohybem, neustálým přesunováním se tisíců bytostí, šelestěním jejich nožiček, splýváním vody po jejich srsti, výdechy jejich nozder.

Aktuální album Maxe Coopera, jenž nedávno obhájil doktorát z výpočetní biologie, nese název Emergence. Navazuje na starší tracky Chaotisch Serie nebo Origins a je součástí široce pojatého intelektuálního projektu, na němž spolupracoval s řadou dalších hudebníků, animátorů a vědců. Výsledkem je experimentální, stylisticky různorodá, ale harmonická deska, kterou si Cooper vydal sám pod novým vlastním labelem Mash. Mistrně zkomponované samply obklopuje široká perspektiva syntezátorových linek, jež společně vytváří celistvý příběh o vzniku a evoluci vesmíru. Nedílnou součástí projektu i celé Cooperovy hudby je její vizuální ztvárnění. Fascinace výtvarnem vyústila ve spolupráci s architektonickým studiem Zaha Hadid Architecs, s nímž připravuje obří videomapping pro festival v německém Karlsruhe.

maxcooper.net
www.facebook.com/maxcoopermax
vimeo.com/maxcooper
www.instagram.com/maxcoopermax
twitter.com/maxcoopermax

Echoes Festival
Festival elektronické hudby, který pravidelně pořádá klub Fléda, představuje nejaktuálnější zahraniční projekty a nadějné české talenty světové elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.