Sleep Party People (DK)

Zařazeno v Elektronika, Ambient

FB událost
Pondělí Prosinec
11
2017
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 300 Kč
  • cena na místě: 350 Kč

Tour k nové desce Lingering. Soundtrack pro tvoje sny. Úkaz dánské alternativní scény. Králičí party z jiného světa. #dreampop #shoegaze #ambient #postrock

Přidejte se k události na facebooku

Sleep Party People vydali 2. června novou desku Lingering, která posunula jejich tvorbu do dalšího vesmírného prostoru. Spojení ambientní hudby, elektronických, starověkých a DIY nástrojů vás obalí do mrazivých a hypnotických melodií. Skryti za králičími maskami na vás snesou tíživou melancholii.

LINE-UP
20:00 otevření klubu
20:30 Cold Cold Nights
21:30 Sleep Party People

PŘEDPRODEJ: 300 Kč (+ poplatky sítě) / 350 Kč na místě
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

 

SLEEP PARTY PEOPLE (DK)
Za dream popovým projektem Sleep Party People stojí dánský multiinstrumentalista Brian Batz a jeho nekonečná fantazie. Ve své tvorbě se inspiruje Davidem Lynchem, Boards Of Canada a Erikem Satie. Vznikají tak snové kombinace elektronické hudby a mrazivých kytar, které jako by zněly z jiné galaxie. Na koncertech vystupují v pětičlenné sestavě s charakteristickými králičími maskami na hlavách.
Po vydání alb v roce 2010, 2012 a 2014 získali davy fanoušků na celém světě. Kultovní song I´m Not Human At All má miliony zhlédnutí na youtube. 

 

Alterecho o nich napsalo: „Stylizovaní do podivínů s králičími maskami na hlavách hrají muziku, která asociuje halucinogenní shoegaze dýchánky, snové dream popové zážitky fantaskní REM fáze a slowcorové elektronické švitoření dětských přeludů v jednom.“ (Tomáš Franta)

 

 Nové album Lingering sklízí pochvalné recenze od renomovaných magazínů. Vy ho uslyšíte živě na Flédě.

 

www.youtube.com/c/SLEEPPARTYPEOPLE
www.facebook.com/SLEEPPARTYPEOPLE
soundcloud.com/brianbatz