Mark Lanegan Band (USA)

Zařazeno v Rock

FB událost
Čtvrtek Listopad
09
2017
  • start: 19:30
  • cena předprodej: 480 Kč
  • cena na místě: 550 Kč

Jeden z nejlepších chrapláků na světě vyjíždí na tour k nové desce Gargoyle.

Přidejte se k události na facebooku

PŘEDPRODEJ: 480 Kč (+poplatky sítě)/ 550 Kč na místě
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz

HARMONOGRAM
19:30 otevření klubu
20:00 - 20:25 Lyenn
20:35 - 21:15 Joe Cardamone
21:35 - 23:00 Mark Lanegan Band
23:15 - 00:00 autogramiáda Marka Lanegana
afterparty DJ Cliché & DJ Alien

Ohromil Kurta Cobaina i Queens Of The Stone Age. A nyní vydává svou 10. sólovou desku Gargoyle.
V nových skladbách obohacuje temnou kombinaci rocku a blues o krautrock, elektroniku a syntezátory. Poznáme ho tak v nových hudebních polohách, ve kterých dominuje výrazná basová linka a občas až taneční kontury. Temný oblak ale neztrácí, vypovídá se z vnitřních démonů a zároveň nešetří černým humorem. A především si stále udržuje nekompromisní a uhrančivý projev

 

Mark Lanegan
Americký písničkář má za sebou téměř vše, čeho lze na hudební scéně dosáhnout a co lze na rockové scéně zažít. Mark Lanegan začal svou hudební cestu na konci 80. let s Kurtem Cobainem v garážové blues grunge kapele The Jury. Po vzniku společného songu Where Did You Sleep Last Night, který pak provázel Cobaina i Lanegana po celou dobu jejich hudebního života, se Lanegan vydal na sólovou dráhu.

 

 Kromě sólových desek Lanegan svým hutným barytonem a rázným přístupem k rytmice přispěl do řady kolektivních projektů. Objevil se na více jak 50 albech svých kolegů a má za sebou bezpočet hudebních spoluprací. V raných 90. letech byl členem grungeové skupinu Screaming Trees, se kterou vydali dohromady sedm alb. V roce 2000 se Screaming Trees rozešli a Lanegan zakotvil jako stálý člen v kapele Queens of the Stone Age. Mimo to působil v Gutter Twins, se kterou si vyzkoušel live turné v hlasité elektrické a tišší akustické podobě. Na několika koncertech doprovázel Nicka Cavea, spolupracoval s Mobym a Isobelle Campbell ze skupiny Belle & Sebastian.

 

https://www.facebook.com/MarkLanegan

http://www.youtube.com/marklaneganofficial

https://soundcloud.com/marklanegan

http://marklanegan.com/