Lvmen & Nikander

Zařazeno v Vše, Metal, Hardcore, Post-hardcore

FB událost
Neděle Červen
11
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 210 Kč
  • cena na místě: 250 Kč

Česká post-hardcorová legenda Lvmen se po sedmi letech vrací na koncertní pódia s novou deskou Mitgefangen – Mitgehangen. Support: Nikander

Přidejte s k události na facebooku

PŘEDPRODEJ: 210 Kč (+ poplatky sítě)/ 250 Kč na místě
► SMSTICKET.cz
► GOOUT.cz
► INDIES, Poštovská 2
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11 (8-22 h)

LVMEN

Neobvyklá kombinace instrumentální perfekce a pozvolného budování atmosféry s útržky mluveného slova ovlivnila celou jednu generaci hardcore-punkové scény. Po sedmileté pauze způsobené tragickou smrtí zpěváka Dády se vrací s novým albem Mitgefangen – Mitgehangen. Vznikalo ve staronové sestavě: Hvsar (klávesy, samply, zpěv), kytarista Mirda a bubeník Mělník, kanaďan Tyson Cosby (kytara, baskytara) a Franta „Profesor Ikebara“ Klimt (baskytara) pod dohledem Daniela Šatry (L´Point) a tradičně vychází u vydavateství Day After. Svůj podíl na desce mají také Banán (Kovadlina), Tomáš Mládek (Repelent SS, Damage Done Records) nebo Václav Havelka (Please the Trees). 

Dosavadní tvorbu kapely Lvmen charakterizuje střídání temných hloubek kytarových riffů s klidnějšími pasážemi protknutými samply. Vznikla v roce 1995, poté prošla několika proměnami, během nichž vydala čtyři alba: Lvmen (1998), Raison d´Etre (2000), Mondo (2006), Heron (2008). V roce 2011 ukončila svou činnost kvůli tragické smrti člena kapely, v roce 2016 ohlásila návrat na koncertní pódia a přípravu nové desky.

NIKANDER

„Chlupaté nekompromisní kytary působí jako tank, který nemá brzdu. Jede pomalu, teče z něj olej, ale naprosto nekompromisně ničí vše, co má v cestě. Aranžerská jednoduchost, mohutnost a zaťatost. To je to, co definuje NIKANDER.Temný, blackmetalový a drásavý s ženskou za mikrofonem.“ (Metalopolis.Net)