Korben Dallas (SK) - Houpací koně

Zařazeno v Rock

FB událost
Čtvrtek Duben
20
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 230 Kč
  • cena na místě: 280 Kč

Dalším česko-slovenský alternativní večer na Flédě hostí slovenskou kapelu Korben Dallas, která představí zbrusu nové album Stredovek. Hostem večera bude ústecká kapela Houpací koně s čerstvou deskou Kde jste mý přátelé dneska v noci.

PŘEDPRODEJ:
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11 (otevřeno 8-22h)
► INDIES, Poštovská 2
SMSTICKET.cz 
GOOUT.cz

Přidejte s k události na facebooku.

Název pátého alba Stredovek vysvětluje baskytarista a textář Lukáš Fila: „“Názov Stredovek vymyslel počas kapelového brainstormingu náš bubeník Ozo. Názov sa dá vysvetliť rôzne. Pomaly už vstupujeme do stredného veku. Aj v našej tvorbe sa dajú nájsť odkazy na staršiu hudbu, povedzme od šesťdesiatych rokov vyššie. A nakoniec aj spoločenská situácia doma aj vo svete evokuje možný návrat k dobám temna. To hlavné je ale náš pocit, že názov sa k obsahu albumu hodí.“ První zveřejněnou skladbou byla Oranžová, kterou kapela přispěla na loňskou kompilaci slovenských alternativních vydavatelství Ostrov hudby.

 

 

Album Stredovek, které vyšlo pod prestižním slovenským labelem Slnko Record, je muzikantsky pestré a plné pokory, sebereflexe a nadhledu. Po orchestrálním albu Kam ideme se Korbeni vracejí ke své tradiční sestavě v nahrávacím studiu obohacené o hostujícího kytaristu Ľuba Petrušku (Chiki Liki Tu-a) a klávesáka Miloše Brunclíka.

Bratislavská skupina Korben Dallas se během několika let vypracovala z undergroundové scény na jednu z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel. Na scéně působí od roku 2010 a na svém kontě má 5 alb. Debutovým albem Pekné cesty zaujali především kritiky, výrazneji sa prosadili až s druhým albem Karnevalová vrana. Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za najlepší album, nejlepší sinlgl (Otec), najlepší koncertní kapelu. V roce 2014 vydali třetí řadové album Banská Bystrica, v roce 2015 nahráli desku se symfonickým orchestrem Kam ideme. Jsou pravidelnými hosty velkých slovenských a českých festivalů (Pohoda, Grape, Topfest, Colours of Ostrava).

Hostem koncertu bude oceňovaná česká kapela Houpací koně s novou, silnou, působivou a temně podmanivou deskou Kde jste mý přátelé dneska v noci.