Fallgrapp & Himalayan Dalai Lama

Zařazeno v Pop, Elektronika, Folk, Ambient

FB událost
Čtvrtek Duben
05
  • start: 20:00
  • cena předprodej: 250 Kč

Další česko-slovenský alternativní večer: oceňovaná elektro-akustická skupina Fallgrapp & Himalayan Dalai Lama

Přidejte se k události na facebooku.

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě)
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Spojení Fallgrapp a Himalayan Dalai Lama není náhodné. Obě kapely vystoupily vydávají pod nakladatelstvím Gergaz Label.

 

Fallgrapp
Žánrově těžko zařaditelná hudba Fallgrapp se pohybuje na pomezí stylů jako downtempo, trip hop, instrumental electronica a alternative pop. Jejich koncerty jsou známé nezaměnitelnou atmosférou, skvělým zvukem a perfektním zpracováním live verzí skladeb.
Působí na slovenské scéně od roku 2012 a mají za sebou dvě alba. Debutový počin Rieka získal čtyři ocenění Radio_Head Awards 2014 – Album, Singl, Debut a žánrová kategorie Elektronická hudba. Loni vydali album V hmle.

 

Himalayan Dalai Lama
Hostem turné bude česká dvojice z Brna Himalayan Dalai Lama, která ve své tvorbě kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna. 

V roce 2018 budou vydávat druhé, dlouho očekávané album, které ponese název Orange Coloured Rose Leaves. Tentokrát se elektronická dvojice producentů rozhodla upustit od digitálních zvuků a hledala cestu a​ dokonalý​ tvar v podobě analogových kláves a bicích automatů různých generací od 60. let do současnosti. Propojení mezi moderní taneční hudbou a dynamikou a zvukem ambientní vážné hudby. Orange Coloured Rose Leaves je ​zvukovým ​poetickým dílem v rychlé a chaotické době. Je to cesta lodí na ostrov uprostřed rozbouřeného moře.

Himalayan Dalai Lama na koncertě poprvé představí skladby z připravované desky s kompletní novou živou performance. Povede se jim to?

"Na scéně působí od září 2014 a stihli už odehrát koncerty na zásadních scénách v Čechách i evropských klubech. V únoru vydali svou první desku u Gergaz Label, ze které pár skladeb představí už na lednovém večírku Artiklu. Ambientní hudba s fúzemi trapu, hip hopu a trip hopu vtáhne do světa, ve kterém se člověk jen těžko udrží v pevném skupenství. Levitování prostorem ve vesmíru melodických linek a rytmů v čisté esenci bytosti je zážitek, který lze slovy jen těžko zprostředkovat. Prvky indie-popu, živých bicí a basy z produkce Davida Novotného a Kryštofa Matěje vtáhnou do dimenze, ze které se jen těžko padá zpět ke gravitaci Země." Bára Alex Kašparová