COLD COLD NIGHTS: (The) Last Summer Tour 2017

Zařazeno v Rock, Folk, Vše, Indie

FB událost
Středa Duben
26
  • start: 19:00
  • cena předprodej: 120 Kč
  • cena na místě: 150 Kč

Křest debutového alba post rockových Cold Cold Nights, s nimiž definitivně spojil síly folk garážový písničkář Jakub Jirásek, dříve vystupující pod pseudonymem J. Album (The) Last Summer vypráví příběhy osamělých mileniálů potýkajících se s tradičními koncepty genderových rolí, národní příslušnosti a se vztahy na dálku. Support: Manon Meurt

Přidejte se k události na facebooku

PŘEDPRODEJ:
► Café ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET. cz
► GOOUT.cz

Album (The) Last Summer vznikalo v létě 2016 v malých pražských studiích u Tomáše Havlena a Lukáše Lukáše. O mastering se postaral Joe Lambert, který má na kontě spolupráci s americkými kapelami The National, Antlers, Cloud Nothings nebo Animal Collective. Album vychází 12. března 2017 na LP, CD a digitálně, pod hlavičkou DIY labelu Black Pear a kolektivu Miro. Cestu mu razí singl Never, jíž dominuje hluboký, nakřáplý hlas Jakuba Jiráska, který se v závěru zlomí v post-rockovou stěnu s melancholickým trumpetovým defilé.

 

 

Cold Cold Nights tvoří čtyři členové Jakub Jirásek, Štěpán Oves, Kryštof Knapp a Daniel Došek, z nichž každý hraje na několik nástrojů. Kromě obvyklé instrumentace využívají i dechové nástroje, akordeon nebo zvonkohru. Bohatý a vrstevnatý zvuk je zaranžován do písní s intimní atmosférou a pestrým dynamickým rozsahem, zvukově se Cold Cold Nights pohybují na pomezí post rocku, indie folku a ema, aniž by popírali smysl pro melodii a čitelnost jednotlivých písní. Za s sebou mají desítky koncertů po ČR a Evropě. Jejich živá vystoupení podtrhuje citllivou vizualitou světelný design scénografky Natálie Rajnišové.

 

coldcoldnights.bandcamp.com
soundcloud.com/coldcoldnights

 

Manon meurt

manonmeurt.bandcamp.com/
www.facebook.com/manonmeurt/
#shoegaze